Четверг, 18.04.2024, 20:57Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Т

ТОПОЛЯ

ТОПОЛЯ БАЛЬЗАМІЧНА,  тополя пахуча;  тополь бальзамический  Populus balsamilera —  високе, 20—35 м заввишки, листопадне дводомне дерево родини  вербових. Має широкояйцевидну  малогіллясту крону і циліндричний стовбур, укритий гладенькою  сірувато-зеленою корою; в нижній  частині стовбура, особливо у старих дерев, кора темно-сіра, тріщинувата. Бруньки голі, клейкі.  Листки чергові, разом з черешком  голі, яйцевидні або яйцевидноланцетні, 5—12 см завдовжки і  2,5—7 см завширшки, в основі  круглясті, до верхівки поступово  звужені в довгий кінчик, по краю  зарубчасто-пилчасті; зверху темно-зелені з полиском, зісподу —  білуваті або іржаві, з крапчастими  залозками, на довгих циліндричних тонких черешках. Квітки одностатеві, в пониклих сережках;  сережки — на довгій ніжці, чоловічі до 7 см завдовжки, жіночі —  до 15 см завдовжки; приймочки  пурпурові. Плід — коробочка.  Цвіте у березні — квітні, до появи  листя.  

Поширення. Батьківщина тополі  бальзамічної — Північна Америка. По всій території України  її культивують як декоративну  і фітомеліоративну рослину.  Заготівля і зберігання. Див. у статті Тополя чорна. Рослина неофіцинальна.  Хімічний склад подібний до хімічного складу тополі чорної.  Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті  Тополя чорна.  

ТОПОЛЯ БІЛА  тополь белый  Populus alba —  високе, 15—25 (35) м заввишки,  листопадне дводомне дерево родини вербових. Має широку наметовидну крону і циліндричний  стовбур, укритий гладенькою світло-оливковою корою; в нижній  частині стовбура, особливо у старих дерев, кора темно-сіра, глибоко тріщинувата. Бруньки білоповстисті. Листки чергові, круглясто-яйцевидні, 10—12 см завдовжки і 5—10 см завширшки, в основі  злегка серцевидні, кутастовеликозубчасті або виїмчасто-3 — 5-лопатеві, зверху темні, глянцеві  зісподу — білоповстисті, на круглих черешках, що в 2—4 рази  коротші за пластинку. Квітки одностатеві, в пониклих сережках;  пиляки пурпурові, на коротких  нитках; приймочки двороздільні,  яскраво-зелені, блідо-жовті або  темні. Плід — коробочка. Цвіте  у березні — квітні, до появи листя.  

Поширення. Тополя біла росте по  всій території України в заплавних лісах і гаях у долинах річок,  по западинах між пісками. Як декоративну рослину її часто розводять у садах і парках.  Заготівля і зберігання. Див. у статті Тополя чорна. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Бруньки тополі  білої містять фенолглюкозиди (5—  9%), дубильні речовини (3,35%)  та інші сполуки. У складі фенолглюкозидів є саліцин і популін.  Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті  Тополя чорна.  

ТОПОЛЯ ДЕЛЬТОЛИСТА,  тополя трикутнолиста, тополя  канадська;  тополь дельтовидный  Populus deltoides, синонім —  P. canadensis —  високе, до 45 м заввишки, листопадне дводомне дерево родини  вербових. Має широку розлогу  крону і циліндричний стовбур, укритий попелясто-сірою корою; в  нижній частині стовбура, особливо у старих дерев, кора темносіра, глибокотріщинувата.  Бруньки голі, клейкі. Листки  чергові, голі, 3—8 см завдовжки  і 3—6 см завширшки, круглястотрикутні або широкоромбічні з  ширококлиновидною або зрізаною  основою, нерівномірнозубчасті  (зубчики залозисті), на довгих голих сплюснутих червонуватих черешках, з двома залозками при  основі; жилки листків розходяться пальчасто. Квітки одностатеві, у пониклих сережках; чоловічі сережки сидячі, товсті, до 8 см  завдовжки, жіночі — при плодах  до 15—20 см завдовжки. Плід —  коробочка. Цвіте у березні — квітні, до появи листя.  

Поширення. Батьківщина тополі  дельтолистої — Північна Америка. По всій території України її  культивують як декоративну рослину.  Заготівля і зберігання. Див. у статті Тополя чорна. Рослина неофіцинальна.  Хімічний склад подібний до хімічного складу тополі чорної.  Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті  Тополя чорна

ТОПОЛЯ ПІРАМІДАЛЬНА,  тополя італійська;  тополь пирамидальный  Populus italica, синонім —  P. pyramidalis —  високе, до 40 м заввишки, листопадне, дводомне дерево родини  вербових. Має вузькопірамідальну компактну крону і циліндричний стовбур, укритий гладенькою сірою корою; в нижній частині стовбура, особливо у старих  дерев, кора сірувато-коричнева,  тріщинувата. Бруньки дрібні, ясно-бурі, з полиском; лусочки бруньок не клейкі. Листки чергові,  ромбічні, з пластинчасто-сплюснутими черешками. Квітки одностатеві, у пониклих сережках; пиляки пурпурові; приймочки жовті,  дволопатеві, відігнуті. Плід — коробочка. Цвіте у березні — квітні, до появи листя.  

Поширення. Батьківщина тополі  пірамідальної — гори Середньої  Азії (Гімалаї, Афганістан). По всій  території України її культивують  як декоративну і фітомеліоративну рослину.  Заготівля і зберігання. Див. у статті Тополя чорна. Рослина неофіцинальна.  Хімічний склад подібний до хімічного складу тополі чорної.  Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті  Тополя чорна.  

ТОПОЛЯ ЧОРНА,  осокір;  тополь чёрный  Populus nigra, синонім —  P. sosnowskyi —  високе (25—30 м заввишки) листопадне дводомне дерево родини  вербових. Має розлогу крону й  циліндричний стовбур, укритий  ясно- й сіро-попелястою корою;  в нижній частині стовбура, особливо у старих дерев, кора майже  чорна, глибокотріщинувата.  Бруньки голі, клейкі. Листки чергові, на довгих голих сплюснутих  черешках, яйцевидно-трикутні  або майже ромбічні, при основі  від ширококлиновидних до майже  прямообрізаних, на верхівці витягнуті в довгий гострячок, по  краю залозисто-пилчасті, з обох  боків голі, знизу — ясні. Квітки  одностатеві, в пониклих сережках; пиляки пурпурові; приймочки жовті, дволопатеві, відігнуті.  Плід — коробочка. Цвіте у березні — квітні, до появи листя.  

Поширення. Тополя чорна росте  по всій території України, крім  Карпат, по долинах і берегах  річок, у заплавах, по берегах стариць і озер, нерідко утворюючи  чисті лісостани. Часто її культивують як декоративну й фітомеліоративну рослину.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  листкові бруньки тополі (Gemmae  populi), які заготовляють в період  цвітіння дерев, відламуючи їх від  гілок, зрізаних секаторами або  пилками під час рубок догляду.  Зібрані бруньки сушать у затінку  на протязі або в теплому провітрюваному приміщенні, розкладаючи їх тонким (2—3 см завтовшки) шаром на тканині чи папері  й час від часу перемішуючи. Сухих бруньок виходить 20 % . Готову сировину зберігають у сухих,  добре провітрюваних приміщеннях.  

Хімічний склад. Бруньки тополі  чорної містять фенолглюкозиди  саліцин і популін; флавоноїди  (8,05 % ) апігенін, галангін і генкванін, 3-метиловий ефір галангіну,  ізальпінін, кверцетин, кемпферол,  3-метиловий ефір кемпферолу,  піностробін, піноцембрин, рамноцитрин, рамнетин, ізорамнетин,  435  рамназин, хризин і тектохризин;  органічні кислоти: бензойну, коричну, галову, кавову, ферулову  і яблучну; до 0,7 % ефірної олії,  у складі якої є гумулен, а-каріофілен, цинеол і неідентифіковані  сесквітерпеноїди; вітамін С, жирну олію та інші сполуки.  

Фармакологічні властивості і використання. Препарати тополі мають діуретичні, антисептичні й потогінні властивості. Найчастіше їх  використовують при захворюваннях нирок, циститах, нетриманні  сечі, болісному сечовипусканні,  особливо при вагітності й після  операцій, та при гіпертрофії простати. Крім того, препарати тополі  використовують при неврозах, різних видах невралгії, артритних  захворюваннях, геморої, атонії  кишечника, діареї, простудних захворюваннях, грипі, збудженні  статевих органів (сперматореї) та  як засіб, що регулює менструації. Як антисептичний і такий,  що сприяє розрідженню харкотиння, засіб тополю використовують  для лікування гострих запальних  процесів дихальних шляхів та хронічного бронхіту з гнійним мокротинням. Важливо підкреслити, що  препарати тополі навіть при тривалому вживанні не виявляють  побічного впливу на організм.  При зовнішньому застосуванні  препарати тополі виявляють протизапальну, антимікробну, кровоспинну й легку анестезуючу дію.  Зважаючи на це, препарати з тополиних бруньок (мазь, настій на  олії, рідше — настойку) використовують для лікування ран, виразок, опіків, порізів, забитих  місць і геморою, як засіб проти  випадання волосся, при свербежі  шкіри й дерматиті, для розтирання при подагрі й ревматизмі. Настойка, крім того, вважається добрим засобом для лікування трихомонадного кольпіту.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — 2 чайні ложки подрібненої сировини настоюють 15 хвилин  на 1—2 склянках окропу, проціджують  і одержаний настій випивають за день  за 3—4 прийоми; настойку з бруньок  (1 —2 чайні ложки подрібненої сировини на 100 мл горілки, настояти  7 днів) по 20 крапель 3 рази на день.  ЗОВНІШНЬО — сидячі ванни з настою  (З столові ложки подрібнених бруньок  кип'ятять 5 хвилин у 4 склянках води,  настоюють 4 години, проціджують і додають до ванни) при геморої: мазь  (1 частина порошку бруньок на 4 частини мазевої основи); настій на олії  (1 частина подрібненої сировини на  5 частин олії, кип'ятити 30 хвилин, настояти 15 днів, процідити) або настойку {готують, як у попередньому прописі) для змащування чи розтирання  уражених ділянок тіла; комбіновану  настойку з рівних частин бруньок тополі чорної і берези бородавчастої  (готують на горілці у співвідношенні  1 : 10) для змащування ділянок шкіри,  уражених мікозом. 
Категория: Растения на Т | Добавил: Fox (16.10.2013)
Просмотров: 839 | Теги: nigra, sosnowskyi, Тополя, чёрный, Тополь, БАЛЬЗАМІЧНА, осокір, пахуча, Populus, ЧОРНА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz