Пятница, 22.11.2024, 04:16Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Щ

ЩАВЕЛЬ КИСЛИЙ

ЩАВЕЛЬ КИСЛИЙ,  щавель звичайний;  щавель кислый  Rumex acetosa —  багаторічна трав'яниста рослина  родини гречкових. Стебла прямі,  борозенчасті, до 1 м заввишки.  Листки чергові, при основі — з  зубчастими розтрубами, які обгортають основу меживузля; прикореневі й нижні стеблові листки — з довгими черешками, видовженояйцевидні, при основі  стріловидні, з трикутними гострими, спрямованими вниз боковими лопатями, іноді майже списовидні, при верхівці більш-менш  загострені або тупуваті; верхні —  сидячі, вужчі, ланцетно-стріловидні. Квітки одностатеві (рослина дводомна) рожеві, червоні або  жовтуваті, зібрані у верхній частині стебла в малорозгалужене, не густе, вузьке, волотевидне суцвіття; у чоловічих квіток частки оцвітини (їх, як і у  жіночих квіток, 6) усі спрямовані вгору, видовженоовальні,  внутрішні трохи більші за зовнішні; у жіночих зовнішні частки  відігнуті вниз і притиснуті до  квітконіжки, внутрішні прямі,  округло-серцевидні, цілокраї, у  вирізці при основі з м'ясистим,  спрямованим униз придатком.  Плід — тригранний, на верхівці  гострокінцевий, темно-коричневий, з полиском горішок. Цвіте  у липні — серпні.  

Поширення. Щавель кислий росте по всій території України на  луках, по болотах, у вологих  лісах на галявинах. Як овочеву  рослину його широко культивують.  Заготівля і зберігання. З лікувальною метою використовують прикореневе листя (Folia Rumicis  acetosae), коріння (Radix Rumicis  acetosae) і всю рослину (Herba  et radix Rumicis acetosae). Листя  використовують у сирому вигляді  (готують зелені борщі, юшки,  окрошки, салати, додають як присмаку до вінегретів), а коріння  і траву сушать. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. У листі і стеблах рослини є фенольні сполуки:  рутин, гіперозид, кверцетин, кверцитрин, вітексин, авікулярин, катехіни, лейкоціанідин, лейкодельфінідин та хризантемін; органічні  кислоти: щавлева, яблучна; вітамін С, каротин, білки, ліпіди, солі заліза і калію. У корінні є значна кількість антра- і таноглікозидів.  

Фармакологічні властивості і використання. Препарати щавлю  підвищують діурез, стимулюють  діяльність печінки і жовчотворення, посилюють перистальтику  кишечника. Малі дози виявляють  в'яжучу дію. Високий вміст фенольних сполук (флавоноїдів і  фенолокислот) зумовлює капілярозміцнюючі, протисклеротичні й  протизапальні властивості щавлю.  В дієтотерапії його використовують як джерело вітамінів. У  вигляді юшок і борщів його  призначають при діабеті й ожирінні. Разом з тим треба пам'ятати, що надмірне вживання щавлю може призвести до порушення сольового обміну і розвитку  ниркової патології. Необхідна  обережність і при введенні в дієту цієї рослини хворим на ентероколіт, гастрит і виразкову хворобу шлунка й дванадцятипалої  кишки в стадії загострення. Зовнішньо, як в'яжучий засіб, щавель  використовують для лікування запалення ясен, ангіни та шкірних  захворювань, які супроводяться  запальними явищами. Свіже потовчене листя прикладають до  застарілих ран і виразок.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — порошок з коріння  по 0,5 г на прийом (на ніч) як проносний засіб; настій трави з корінням  (20 г сировини на 200 мл окропу)  по 1 столовій ложці 3 рази на день  як протипроносний засіб; сік із свіжого листя по 1 столовій ложці 3 рази на день до їди як жовчогінний  засіб.  ЗОВНІШНЬО — компреси, примочки і  полоскання настоєм трави з корінням (готують, як у попередньому прописі). 
Категория: Растения на Щ | Добавил: Fox (22.10.2013)
Просмотров: 691 | Теги: Звичайний, Rumex, acetosa, КИСЛИЙ, кислый, щавель | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz