Пятница, 29.03.2024, 11:09Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Ш

ШАНДРА ЗВИЧАЙНА

ШАНДРА ЗВИЧАЙНА  шандра обыкновенная  Marrubium vulgare —  багаторічна трав'яниста з білуватошерстистим опушенням рослина родини губоцвітих. Стебла  від основи висхідні, 15—75 см заввишки, чотиригранні, розгалужені, в нижній частині білоповстисті від густих, не дуже довгих волосків, вище менш густо  опушені такими ж волосками.  Стеблові листки супротивні, черешкові, широко-яйцевидні з короткоклиновидною або закругленою (у нижніх листків) основою  та округлою чи тупою верхівкою,  по краю нерівнозубчасті, зверху  зеленуваті, розсіяно опущені,  зморшкуваті, зісподу білуваті від  густих відлеглих волосків, з випнутими жилками. Квітки двостатеві, неправильні, утворюють  несправжні багатоквіткові густі  майже кулясті кільця, зібрані  на кінці стебла та гілок у  довгі, перервані в нижній частині суцвіття; чашечка трубчаста,  476  зовні густо опушена зірчастими волосками і засіяна крапчастими залозками з 10 жилками і 10 шиловидними, на кінці гачкувато загнутими, жовтуватими й голими зубцями, з яких  5 довших і 5 проміжних коротших; віночок білий, зовні коротковолосистий, з циліндричною  трубочкою, двогубий (верхня губа  плоскувата, пряма, розсічена на  дві видовжені лопаті, спідня —  відігнута, трилопатева, з ширшою  за бокові, округлою, переважно на  верхівці виїмчастою середньою  лопаттю. Плід складається з чотирьох однонасінних горішкоподібних часток. Цвіте з червня  до серпня.  

Поширення. Шандра звичайна росте по всій території України на  кам'янистих відслоненнях у затінених місцях, а також як бур'ян  вздовж доріг, біля парканів, іноді в посівах.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  зібрані під час цвітіння рослини  верхівки стебел (ЗО—40 см завдовжки) разом з листям та квітками (Herba Marrubii vulgaris). Сушіння сировини проводять  у затінку на відкритому повітрі  або у приміщенні, що добре провітрюється. Сухої трави виходить  27—28% . Готову сировину зберігають у добре закритих банках або  бляшанках. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. У траві шандри  є ефірна олія (0,06% ), гірка речовина марубін (дитерпеновий  лактон), алкалоїди бетоніцин, турицин і стахідрин, дубильні речовини (близько 7% ), слиз.  

Фармакологічні властивості і використання. Галенові препарати  шандри виявляють жовчогінну і  спазмолітичну дію, полегшують  відхаркування, регулюють серцеву діяльність (знімають екстрасистолію), збуджують апетит, стимулюють діяльність шлунка. Основними показаннями до призначення препаратів шандри є різні  запальні захворювання дихальних  шляхів (бронхіти, ларингіти, трахеїти). Позитивний терапевтичний  ефект спостерігається також при  лікуванні старечої і спастичної  астми, туберкульозу легень, гепатитів і холециститів, екстрасистолії та ауринальної тахікардії,  гіпертонічної хвороби, у випадку  альгоменореї і олігоменореї, при  розладах травлення. Есенцію із  свіжої трави шандри використовують в гомеопатії.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 чайні ложки сировини настояти 4 години на склянці холодної кип'яченої  води, процідити) по третині склянки  З рази на день до їди. 
Категория: Растения на Ш | Добавил: Fox (22.10.2013)
Просмотров: 666 | Теги: шандра, обыкновенная, vulgare, звичайна, Marrubium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz