Пятница, 22.11.2024, 10:56Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на С

СУХОВЕРШКИ ЗВИЧАЙНІ

СУХОВЕРШКИ ЗВИЧАЙНІ  Черноголовка обыкновенная  Prunella vulgaris, синонім Brunella vulgaris —  одно-дво- та багаторічна рослина  родини губоцвітих. Стебла висхідні, чотиригранні, нерідко червонуваті, 10—40(60} см заввишки,  в нижній частині голі, вище,  переважно по ребрах, розсіяноволосисті, вгорі здебільшого білуватошерстисті. Листки супротивні, прості, черешкові, видовженояйцевидні або майже ланцетні,  з клиновидною основою і тупою  верхівкою; верхня пара стеблових  листків майже сидяча, щільно  притиснута до суцвіття. Квітки  двостатеві, неправильні, у пазушних 6-квіткових несправжніх кільцях, що утворюють колосовидну  яйцевидну або довгасту головку.  Чашечка з 10 жилками, двогуба,  з плоскою тризубчастою верхньою і двороздільною нижньою  губами. Віночок фіолетово-синій,  синій або білий, в півтора—два  рази довший за чашечку, двогубий; верхня губа цілісна, шоломовидна, нижня — трилопатева, з  широкою зубчастою середньою  часткою. Плід складається з чотирьох однонасінних горішковидних часток. Цвіте з червня до  вересня.  

Поширення. Суховершки звичайні  ростуть майже по всій території  України по берегах річок, на  луках, узліссях і лісових галявинах, як бур'ян уздовж шляхів,  на парових полях, у посівах.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  траву суховершків (Herba PrunelІае), яку заготовляють в період  цвітіння рослини. Сушать траву  в затінку на вільному повітрі  або в приміщенні з доброю  вентиляцією. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Трава суховершків містить дубильні (до 1 % ),  гіркі й смолисті речовини, ефірну олію (0,5 % ), каротин (6 мг% ),  вітамін К, аскорбінову кислоту  (ЗО мг% ), рутин, гіперозид, тритерпеновий сапонін, аглікон якого — олеанолева кислота, та урсолову кислоту (у листі 0,56%).  Основними складовими частинами ефірної олії є камфора і фенхон.  

Фармакологічні властивості і використання. У народній медицині  суховершки звичайні використовують як засіб, що має в'яжучі,  антимікробні, жарознижуючі,  спазмолітичні й гіпотензивні властивості, підвищує діурез, спиняє  кровотечі. Настій трави приймають при запаленнях верхніх дихальних шляхів і горла, від кашлю,  при туберкульозі горла, гіпертонії, від тиреотоксичного зобу,  ревматичного поліартриту, ексудативного діатезу й туберкульозу  шкіри та як засіб, що тамує  біль у шлунку, при проносі,  набряках, хворобах серця, епілепсії й жіночих хворобах. Використовують суховершки і як зовнішній засіб. Настоєм трави змивають пролежні, промивають рани  при перев'язках, лікують шкірні  захворювання (роблять примочки  або приймають ванни), полощуть  рот і горло при інфекційних і  запальних ураженнях їх, миють  голову, щоб позбутися лупи.  Розпареною травою обкладають  горло при ангіні. В гомеопатії  суховершки звичайні використовують при захворюваннях горла.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 чайну  ложку сировини настоюють 2 години  на склянці окропу, проціджують) по  1 столовій ложці 3 —4 рази па донь  (при проносах колітного, дизентерійного та іншого походження приймають  гарячим по півсклянки 3 рази на день).  ЗОВНІШНЬО— 1 столову ложку з горою сировини кип'ятять 5 хвилин,  настоюють 1 годину, проціджують і  одержаний настій використовують теплим для полоскання, обмивання, примочок і ванн. Окремі автори вважають  суховершки отруйною рослиною і застерігають від вживання великих доз. 
Категория: Растения на С | Добавил: Fox (15.10.2013)
Просмотров: 808 | Теги: обыкновенная, Brunella, vulgaris, Prunella, СУХОВЕРШКИ, ЗВИЧАЙНІ, Черноголовка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz