Пятница, 22.11.2024, 05:06Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на С

СЕКУРИНЕГА КУЩИСТА

СЕКУРИНЕГА КУЩИСТА  секуринега полукустарниковая  Securinega suffruticosa, синонім — S. ramiflora —  розлогий, 1—2 м заввишки кущ  родини молочайних. Молоді пагони ясно-жовті, голі. Листки  чергові, короткочерешкові, еліптичні або овально-ланцетні. 1,5—  7 см завдовжки, на верхівці  заокруглені. Квітки одностатеві  (рослини дводомні) з простою  чашечковидною оцвітиною, зеленувато-жовті або зелені, пазушні; чоловічі квітки на коротеньких ніжках по 2—15 у  пучку, жіночі — здебільшого одиничні, на довших (до 10 мм)  ніжках. Плід — тригнізда коробочка. Цвіте у червні.  

Поширення. Секуринега кущиста  дико росте на Далекому Сході  і в Східному Сибіру. На території  України її вирощують у садах  і парках як декоративну рослину.  Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують  висушені молоді, слабоздерев'янілі верхівки пагонів секуринеги  (Cormus Securinegae). Заготовляють пагони (з пуп'янками, квітками або плодами) з червня до  вересня. Готову сировину пакують у тюки, обшиті тканиною,  по 40—50 кг. Строк придатності — 4 роки.  

Хімічний склад. Пагони секуринеги містять алкалоїди, головним  серед яких є секуринін.  

Фармакологічні властивості і використання. Алкалоїд секуринін  за характером дії схожий на  стрихнін: збуджує центральну  нервову систему, підвищує рефлекторну збудливість спинного  мозку. На відміну від стрихніну,  секуринін має нижчу активність  і, що важливо, меншу токсичність  (у 8—10 раз). Застосування секуриніну показане при астенічних станах, парезах і паралічах,  що виникли внаслідок перенесених інфекційних та інших захворювань, при гіпо- й астенічній формі неврастенії, при  статевому безсиллі на грунті  функціональних нервових розладів та ін. Секуринін протипоказаний при гіпертонічній хворобі, стенокардії, кардіосклерозі,  бронхіальній астмі, базедовій хворобі, гострому й хронічному  нефриті, при вагітності, гепатиті,  епілепсії, тетанії, гострому поліомієліті, при наявності больового і менінгеального синдромів,  схильності до утворення контрактур та при дихальних розладах.  Лікарські форми і застосування. Секуриніну нітрат (Securinini Nitras)  приймають усередину у вигляді таблеток по 0,002 г (2 мг) два рази на  день або у вигляді 0,5 % -ного розчину  по 10—20 крапель 2 рази на день;  під шкіру впорскують у вигляді 0,2 % ного розчину по 1 мл (2 мг) один  раз на день. Курс лікування — 20—  30 днів. Найбільші дози для дорослих  усередину: разова 0,005 г, добова  0,015 г; під шкіру: разова 0,003 г,  добова 0,005 г. 
Категория: Растения на С | Добавил: Fox (13.10.2013)
Просмотров: 900 | Теги: suffruticosa, секуринега, полукустарниковая, Securinega, ramiflora, КУЩИСТА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz