Пятница, 03.05.2024, 11:04Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Р

РОЖА РОЖЕВА

РОЖА РОЖЕВА,  рожа городня;  шток-роза розовая  Alcea rosea, синонім — Althaea rosea —  багаторічна трав'яниста шерстисто-волосиста рослина родини  мальвових. Стебло пряме, малогіллясте, 80—250 см заввишки.  Листки чергові, 5—7-лопатеві,  округлі або серцевидні, по краю —  тупозубчасті; верхні — трилопатеві. Квітки великі (5—7 см у діаметрі), 5-пелюсткові, сидять у  пазухах листків по одній або по  дві на дуже коротких квітконіжках і утворюють на верхівці  стебла колосовидне суцвіття; пелюстки майже округлі, їхня довжина дорівнює ширині, вони  білі, рожеві, червоні до чорних.  Плід — з численних, розміщених  кільцем плодиків — сім'янок. Цвіте у липні — серпні.  

Поширення. В дикому стані росте в Південній Європі та в Малій  Азії. На Україні широко культивують як декоративну рослину.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  квітки, зірвані з чашечкою (Flores  Malvae arboreae cum calyce), або  лише пелюстки (Flores Maivae  arboreae sine calyce). Перевагу  надають квіткам з темно-фіолетовим, майже чорним забарвленням. Заготовляють сировину протягом усього періоду квітування  рослини (в міру розвитку окремих квіток). Зібрані квітки негайно сушать на відкритих майданчиках, на горищі або в приміщенні, яке добре провітрюється, попередньо прив'ялюючи на  сонці. Рідше використовують коріння рослини, яке заготовляють  так само, як і коріння алтеї лікарської. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Квітки рожі  рожевої містять дубильні і барвні  речовини та слиз. Значна кількість слизу є й у коренях.  

Фармакологічні властивості і використання. Фармакологічні властивості і показання до призначення рожі рожевої збігаються з показаннями для алтеї лікарської.  Барвна речовина, яка міститься  в пелюстках, придатна для підфарбовування ліків, прохолоджуючих напоїв, кондитерських  виробів тощо.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій квіток (10 г сировини на 200 мл окропу настоюють  15—20 хвилин) по 1 столовій ложці  З рази на день; холодний настій (1 столова ложка подрібнених квіток або  коріння на 500 мл холодної кип'яченої води, настоюють одну годину)  по півсклянки 4 рази на день. 
Категория: Растения на Р | Добавил: Fox (13.10.2013)
Просмотров: 1257 | Теги: городня, РОЖЕВА, шток-роза, Althaea, rosea, рожа, розовая, Alcea | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz