Пятница, 22.11.2024, 10:58Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Р

РОСИЧКА

РОСИЧКА АНГЛІЙСЬКА  росянка английская  Drosera anglica —  багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових. Стебла квітконосні, прямі,  10—25 см заввишки, безлисті.  Листки — в прикореневій розетці, довгочерешкові, лінійно-клиновидні, спрямовані вгору, зверху і з країв вкриті головчастими  червоними залозистими волосками, з пластинками, які поступово переходять у черешок.  Квітки дрібні, двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, білі, в однобічних китицях на верхівці квітконосної стрілки. Плід — коробочка (гладенька, без борозенок). Цвіте у липні — серпні.  

Поширення. Росте в заболочених  хвойних лісах, на сфагнових  лісових болотах і на торфовищах на Поліссі, в північній частині Лісостепу, а також у північній частині Лівобережного  Степу (зрідка). Рідкісна, зникаюча болотна рослина. Занесена до  Червоної книги Української РСР.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські  форми і застосування — усе так,  як у статті Росичка круглолиста.  Крім того, настій трави Р. а. вважається засобом, який збуджує  статеві функції.  

РОСИЧКА КРУГЛОЛИСТА,  мухоловка, очки царівни;  росянка круглолистная  Drosera rotundifolia —  багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових. Стебло квітконосне, прямостояче, іноді звивисте, 10—25  (30) см заввишки, безлисте, в кілька разів довше за листки. Листки  в прикореневій розетці, простерті, з довгим черешком і з кругЛ-ОЮ або впоперек овальною пластинкою, зверху і з країв вкриті  головчастими червоними волосками. Квітки дрібні, двостатеві,  правильні, 5-пелюсткові, білі, в  однобічній китицевидній завійці. Плід — коробочка (яйцевидна, довша за чашечку). Цвіте  з червня до серпня.  

Поширення. Росте в північній  частині України на торфових  болотах.  Заготівля і зберігання. Для лікарських потреб використовують траву росички (Herba Droserae, синонім — Herba Rosellae),  яку заготовляють в період цвітіння рослини. Підземну частину рослини (з бодай двома листочками) треба залишати неушкодженою для відновлення заростей. Зібрану сировину використовують свіжою (у вигляді  соку) або сушать, розкладаючи  тонким шаром у затінку на вільному повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Штучне  сушіння проводять при температурі до 40°. Сухої трави виходить 15 % . Зберігають її у добре закритих банках або бляшанках. Строк придатності — 2  роки. Росичка круглолиста — рослина офіцинальна у Франції, Нідерландах, Португалії. В СРСР —  рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Трава росички  містить нафтохінони (дрозерон,  плюмбагін), флавоноїди (кверцетин, гіперозид, мірицетин, кемпферол), протеолітичний фермент,  червоний і жовтий пігменти, органічні кислоти (цитринову, яблучну, винну, янтарну, бензойну), дубильні й смолисті речовини, жири, цукри (4,4% ), сліди  ефірної олії, вітамін С, до 5%  мінеральних солей (багато кремнезему, сполуки заліза, магнію,  фосфору, натрію, кальцію і марганцю).  

Фармакологічні властивості і використання. Препарати росички  круглолистої виявляють спазмолітичну, антибактеріальну (особливо сильно діють проти стрептококів, стафілококів та збудників туберкульозу), болетамувальну, відхаркувальну, потогінну, сечогінну та„.седативну дію.  Росичка є досить ефективним  протиспастичним і відхаркувальним засобом при простудних за  хворюваннях, що супроводяться  кашлем, коклюші, фарингітах,  ларингітах, бронхітах і бронхіальній астмі. У народній медицині, крім того, препарати  росички використовують як седативний (при неврастенії танадмірній збудливості нервової  системи}, протисудомний (при  епілепсії), гіпотензивний та кровоспинний (при кровохарканні)  засіб, при атеросклерозі, цукровому діабеті, початковій стадії  водянки, хронічних проносах і  дизентерії. Великі дози росички  можуть спричинити подразнення дихальних шляхів, кровотечу  з носа, блювоту, пронос, подразнення або навіть вкривання виразками слизових оболонок ротової порожнини і шлунка. Протипоказано вживати росичку при  гіпотонії. Слід пам'ятати, що  препарати росички (навіть терапевтичні дози) забарвлюють сечу  в темний колір. Свіжий сік рослини використовують як зовнішній засіб для лікування бородавок, мозолів і затверділостей шкіри, мікозів та закапують  в очі з більмом.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО— настій трави (1 столову ложку сировини настоюють 2 години на 400 мл окропу, проціджують)  по півсклянки 3 рази на день до їди,  підсолоджуючи медом або цукром;  настойку (готують у співвідношенні  1:5) по 10—15 крапель 3—4 рази на  день.

РОСИЧКА  ОБЕРНЕНОЯЙЦЕВИДНА  росянка обратнояйцевидная  Drosera obovata —  багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових. Стебла квітконосні, прямі,  вищі за листки. Листки — в прикореневій розетці, довгочерешкові, оберненояйцевидні, спрямовані вгору, зверху і з країв вкриті головчастими червоними залозистими волосками. Квітки  дрібні, двостатеві, правильні, 5пелюсткові, білі, в однобічних  китицях на верхівці квітконосної стрілки. Плід — коробочка.  Цвіте у липні — серпні.  

Поширення. Трапляється зрідка  на Львівщині, Волині, в околицях Києва і Харкова, в заболочених хвойних лісах, на сфагнових лісових болотах і на торфовищах.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські  форми і застосування — усе так,  як у статті Росичка круглолиста.  

РОСИЧКА СЕРЕДНЯ,  росичка проміжна;  росянка промежуточная  Drosera intermedia —  багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових. Стебла квітконосні, при  основі здебільшого дуговидно зігнуті, висхідні, 3 —12 см заввишки, безлисті, вищі за листки,  Листки — в прикореневій розетці, довгочерешкові, клиновиднооберненояйцевидні, спрямовані  вгору, зверху і з країв вкриті  головчастими червоними залозистими волосками. Квітки дрібні,  двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, білі, в однобічних китицях  на верхівці квітконосної стрілки.  Плід — коробочка (борозенчаста,  грушовидна). Цвіте у червні —  липні.  

Поширення. Трапляється зрідка  на Поліссі і в північній частині  Лісостепу (переважно на Правобережжі), в заболочених хвойних лісах, на сфагнових лісових  болотах і на торфовищах. Рідкісна, зникаюча болотна рослина. Занесена до Червоної книги  Української РСР.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські  форми і застосування — усе так,  як у статті Росичка круглолиста.

Категория: Растения на Р | Добавил: Fox (13.10.2013)
Просмотров: 1064 | Теги: КРУГЛОЛИСТА, круглолистная, Drosera, английская, очки царівни, anglica, Англійська, РОСИЧКА, мухоловка, росянка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz