Четверг, 25.04.2024, 16:36Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Р

РОБІНІЯ ЗВИЧАЙНА

РОБІНІЯ ЗВИЧАЙНА,  біла акація;  робиния ложноакация  Robinia pseudoacacia —  листопадне, до 35 м заввишки  дерево родини бобових. Листки  чергові, непарноперисті, з 4—10  парами довгастих, видовженоовальних або овальних листочків; листочки цілокраї, зверхі  зелені, зісподу — блідо-зел  або сірувато-зелені, по жид.  трохи опушені, з округлою аби  трохи звуженою основою і тупою  верхівкою, яка закінчується вістрям; прилистки видозмінені в  колючки. Квітки двостатеві, неправильні, в пониклих китицях;  віночок метеликового типу, з п'яти вільних пелюсток, білий.  Плід — біб. Цвіте у травні —  червні.  

Поширення. Робінія звичайна походить з Північної Америки. По  всій території України її культивують як декоративну й фітомеліоративну рослину.  377  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  квітки (Flores Robiniae pseudoасасіае) і кору робінії (Cortex  Robiniae pseudoacaciae). Квітки  заготовляють на початку цвітіння рослини. Спочатку зривають  руками або зрізують секаторами  чи ножицями суцвіття,потїм з суцвіть обшморгують квітки, розкладають їх в один шар на папері  чи тканині й висушують на горищі  або під укриттям на вільному  повітрі. Сухих квіток виходить  15—18%. Строк придатності —  1 рік. Кору робінії збирають весною до розпускання листя з молодих гілок, здираючи її роз•яними вздовж трубками або  •Ч»бками, і сушать під укрит. W Ча вільному повітрі, а при  несприятливих погодних умовах — у теплому приміщенні, яке  добре провітрюється.  

Хімічний склад. Квітки робінії  містять флавоноїди, ефірну олію,  цукри та органічні кислоти. До  складу ефірної олії входять метиловий ефір антранілової кислоти, індол, геліотропін, бензилалкоголь і складні ефіри саліцилової кислоти. У корі є дубильні  речовини, токсальбумін — робін,  ефірна олія, фітостерин і стигмастерин.  

Фармакологічні властивості і використання. Квітки робінії використовують як сировину для виготовлення флароніну — препарату з гіпоазотемічною дією.  В народній медицині настій квіток робінії використовують як  відхаркувальний, жарознижуючий, протизапальний, спазмолітичний, кровоспинний, діуретичний і легкий послаблюючий засіб. Його дають усередину від  кашлю і грипу, при болях у шлунку й кишечнику, при шлункових  кровотечах і запальних процесах сечовивідних шляхів (пієлонефрит, нирковокам'яна хвороба, цистит). Настій кори п'ють  при підвищеній кислотності  шлункового соку, виразках у  шлунку й кишечнику та при запорі. В гомеопатії застосовують  ефірну олію робінії.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій квіток (1 столова ложка сировини на 300 мл окропу, настояти 2 години) по півсклянки  З рази на день до їди; дві столові ложки суміші квіток робінії звичайної  і нагідок лікарських та кореневищ  пирію повзучого, взятих у співвідношенні 1:0,5:2,. варять 5—7 хвилин  у склянці окропу, проціджують і приймають по чверті склянки 3—4 рази  на день при гострих і хронічних циститах; настій кори (половину чайної  ложки сировини на 400 мл окропу,  настоюють ЗО хвилин, проціджують)  по третині або половині склянки 3 рази на день. Кора робінії отруйна. Користуватися нею треба обережно, не  перебільшуючи рекомендованих доз. 
Категория: Растения на Р | Добавил: Fox (13.10.2013)
Просмотров: 680 | Теги: акація, робиния, РОБІНІЯ, звичайна, ложноакация, Robinia, БІЛА, pseudoacacia | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz