Среда, 24.04.2024, 08:40Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Р

РІПА

РІПА  репа огородная  Brassica гара —  овочева коренеплідна дворічна  рослина родини капустяних (хрестоцвітих). У перший рік розвиває розетку листків і коренеплід, на другий — квітконосне  стебло і насіння. Стебло прямостояче, облистнене, ЗО—100 см  заввишки. Прикореневі листки  ліровидні, жовтаво-зелені, вкриті щетинками. Стеблові листки  сизуваті; нижні — лірозидні,  верхні — стеблообгортні, сидячі,  ланцетні. Квітки двостатеві, правильні, золотаво- або блідо-жовті, зібрані в щитковидне суцвіття;  оцвітина подвійна, чотиричленна. Плід — багатонасінний стручок з шиловидним носиком. Цвіте з травня по серпень.  

Поширення. Ріпу вирощують на  городах по всій території України.  Заготівля і зберігання. З лікувальною метою використовують  свіжі коренеплоди ріпи. Зберігають їх у льоху в вологому піску.  

Хімічний склад. Коренеплоди ріпи містять білки (1,74 % ), вуглеводи (до 9 % ), клітковину (1,41 % ),  стерини (fi-ситостерин, кампестерин, брасикостерин), тіоглікозиди, ізотіоціанові сполуки, фосфатиди і жирні кислоти (лінолеву, ліноленову, пальмітинову,  олеїнову), вітаміни В,, В2, В5,  аскорбінову (до 60 мг% ) і пантотенову кислоти, каротиноїди (лікопін, укаротин, криптоксантин)  і антоціани (рубробрасицин, рафанузин).  

Фармакологічні властивості і використання. Ріпа має відхаркувальні, протизапальні, антисептичні й болетамувальні властивості, підвищує діурез, стимулює  секрецію шлункового соку та посилює перистальтику кишечника. Відвар коренеплоде вживають  при захриплості голосу, хронічному бронхіті, бронхіальній астмі та як засіб, що заспокоює  серцебиття й покращує сон і як  легкий послаблюючий засіб. У  сирому вигляді ріпу призначають при хронічних запорах, а свіжий сік ріпи дають цинготним  хворим, п'ють, підсолоджуючи  медом або цукром, при простудних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, що супроводяться сухим кашлем. У лікувальному  харчуванні ріпу застосовують  при гіпацидних гастритах, дискінезіях жовчовивідних шляхів за  гіпокінетичним типом, при атонії  кишечника й спастичних колітах та для профілактики гіпо- й  авітамінозів (особливо в північних районах країни). Використовують ріпу і як зовнішній засіб:  з кашки вареної ріпи роблять  припарки при подагрі, а з протертої свіжої ріпи готують мазь  для лікування відморожень.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — відвар коренеплоде  (1—2 столові ложки подрібненої сировини на 200 мл окропу, варити  15 хвилин, процідити) по чверті склянки 4 рази на день або по 1 склянці  на ніч; свіжий сік по 1—2 столові  ложки 3—4 рази на день, підсолоджуючи медом або цукром на смак.  ЗОВНІШНЬО — протерту свіжу ріпу  змішують з гусячим жиром у співвідношенні 2:1 й використовують для  змащування відморожених ділянок  тіла; варену терту ріпу прикладають  до хворих частин тіла при подагрі.  Слід пам'ятати, що при виразковій  хворобі шлунка й дванадцятипалої  кишки та при гострих гастритах і  ентероколітах вживати ріпу в сирому  вигляді протипоказано. 
Категория: Растения на Р | Добавил: Fox (13.10.2013)
Просмотров: 665 | Теги: огородная, Гара, репа, Brassica, РІПА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz