Суббота, 20.04.2024, 08:48Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Р

РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ

РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ  норичник узловатый  Scrophularia nodosa — багаторічна трав'яниста рослина  родини ранникових. Має м'ясисте, бульбоподібно потовщене кореневище. Стебло прямостояче,  просте, 40—100 см заввишки,  гострочотиригранне, гладеньке,  іноді на верхівці трохи залозисте. Листки супротивні, черешкові, видовжено-яйцевидно довгасті або ланцетно-довгасті,  пилчасті, гострі, 5—16 см завдовжки і 2—8 см завширшки. Квітки  дрібні, двостатеві, неправильні, зібрані у довге волотисте суцвіття;  віночок зеленаво-бурий, глечиковидно-дзвониковидний, з майже двогубим п'ятилопатевим відгином і з нижньою лопаттю, яка  відігнута донизу, верхня частина  370  і спинка буро-червоні. Чашечка  в 2,5—4 рази коротша за віночок.  Плід — коробочка. Цвіте з травня до серпня.  

Поширення. Ранник вузлуватий  росте по всій території України  (на півдні рідше) на луках, серед  чагарників, у лісах.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків, використовують  траву (Herba Scrophulariae nodosae) і кореневище (Rhizoma Scrophulariae nodosae). Траву заготовляють в період цвітіння рослини,  зрізуючи верхівки стебел завдовжки ЗО см. Кореневища копають  восени. Зібрану сировину сушать  у затінку на вільному повітрі  або в приміщенні, яке добре провітрюється. Сухої сировини виходить 20 % . Зберігають у щільно  закритих банках або бляшанках,  дотримуючись правил зберігання  отруйних рослин. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. У траві й кореневищах рослини є алкалоїди,  отруйний сапонін, флавоноїд гесперидин, дубильні й смолисті  речовини та органічні кислоти  (масляна, корична, яблучна).  

Фармакологічні властивості і використання. При призначенні всередину препарати ранника вузлуватого виявляють дермотонічну, протиалергічну, болетамувальну і протисвербцеву дію.  Зважаючи на це, настій кореневищ п'ють при сверблячих висипах на шкірі й запаленні лімфатичних вузлів, а настій трави —  при кропив'янці. Крім того, настій кореневищ рекомендується  при скрофульозі, зобі, новоутвореннях і суглобовому ревматизмі. При зовнішньому застосуванні препарати ранника вузлуватого діють протизапально,  тамують біль, заспокоюють свербіння, прискорюють гоєння ран.  Настій кореневищ використовують для компресів (2—3 рази на  день при фурункулах і свербінні  шкіри), примочок (2—3 рази на  день при геморої) і полоскання  (при ангінах). Свіжу потовчену  траву або порошок із сушеної  трави використовують для гоєння  ран. Припарки з сушеної трави  застосовують при абсцесах, У гомеопатії використовують есенцію  з свіжої трави.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — 1 чайну ложку кореневищ настоюють до охолодження на  склянці окропу і одержаний настій  випивають за день ковтками; 5 г трави  настоюють до охолодження на склянці  окропу і одержаний настій випивають  протягом дня за 3 прийоми.  ЗОВНІШНЬО — полоскання, примочки  і компреси з відвару кореневищ (2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу,  варити 20 хвилин, процідити). Притаманні ранникові токсичні властивості потребують обережності при використанні його.
Категория: Растения на Р | Добавил: Fox (28.09.2013)
Просмотров: 1144 | Теги: норичник, nodosa, Scrophularia, ранник, узловатый, ВУЗЛУВАТИЙ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz