Пятница, 22.11.2024, 10:49Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на П

ПСОРАЛЁЯ КІСТЯНКОВА

ПСОРАЛЁЯ КІСТЯНКОВА  псорален костянковая  Psoralea drupacea —  багаторічна трав'яниста рослина  родини бобових. Стебла численні, прямі, 40—150 (200) см заввишки, у верхній частині розгалужені, при основі дерев'яніючі, злегка ребристі, вкриті білуватими простими волосками і  коричневими крапчастими залозками. Листки чергові, черешкові.,  прості або в нижній частині  367  стебла трійчасті, знизу волосисті,  з обох боків з крапчастими залозками, клейкі. округлі або  овальні, великозубчасті. Квітки  двостатеві, неправильні, 4—? мм  завдовжки, зібрані в одиничні  пазушні багатоквіткові колосовидні КПТиЦІ; ВІНОЧОК МЄТЄЛИКОвий, білувато-ліловий. Плід — біб.  Цвіте у червні — серпні. Плоди  дозрівають у липні — вересні.  

Поширення. Псоралея кістянкова  росте в республіках Середньої  Азії і в Південному Казахстані,  головним чином на лесовій підгірній рівнині, в передгір'ях і  низькогір'ях, де інколи утворює  майже чисті зарості. Часто трапляється як бур'ян на незрошуваних полях.  Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують  плоди псоралеї (Fructus Psoraleae), які заготовляють з кінця  червня до вересня (роботи по заготівлі проводять у захисних  рукавицях, щоб уникнути опіків  шкіри). Зібрані плоди відразу сушать на сонці на відкритих майданчиках. Готову сировину зберігають у сухих приміщеннях  з доброю вентиляцією. Строк  придатності — 3 роки. Використовують сировину для виготовлення препарату псоралену. В нативному вигляді рослину не використовують.  

Хімічний склад. Плоди псоралеї  містять фурокумарини псорален  і ізопсорален (ангеліцин), ефірну  і жирну олії, речовини з естрогенними властивостями (друпацин, друпанін).  

Фармакологічні властивості і використання. Препарат псорален  являє собою природну суміш  фурокумаринів — псоралену та  ізопсоралену і належить до фотосенсибілізуючих засобів. Застосування псоралену показане при  гніздовому й тотальному облисінні та при вітиліго (альбінізм).  Побічні явища і протипоказання такі самі, як і при застосуванні бероксану (див. статтю Пастернак посівний).  Лікарські форми і застосування. Псорален (Psoralenuml призначають усередину дорослим по 0,005; 0,01 або  0,02 г щодня 2—3 рази на день за  30 хвилин до їди. Добові дози: для дорослих 0,04—0,06 г; для дітей віком  від 5 до 10 років — 0,01 г, від 10 до  13 років — 0,015 г, від 13 до 16 років —  0.02 г. Поряд з прийомом усередину  змащують депігментовані або позбавлені волосся ділянки шкіри 0,1 %-ним  розчином препарату щодня або через  день, на ніч або за 2—3 години до  опромінення ртутно-кварцокою лампою. Режим опромінення такий самий,  як І при застосуванні бероксану. Влітку можлива заміна опромінення ртутно-кварцовою лампою сонячним світлом. Тривалість курсу лікування 3—  3,5 місяця; при необхідності призначають повторні курси (2—3 курси) з інтервалами між ними один -- півтора  місяця. 
Категория: Растения на П | Добавил: Fox (25.09.2013)
Просмотров: 641 | Теги: drupacea, Psoralea, костянковая, КІСТЯНКОВА, ПСОРАЛЁЯ, псорален | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz