Пятница, 22.11.2024, 10:03Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на П

ПОВИТИЦЯ ЄВРОПЕЙСЬКА

ПОВИТИЦЯ ЄВРОПЕЙСЬКА,  перстенець, сплітачка, хмелинка;  повилика европейская  Cuscuta europaea —  однорічна безхлорофільна паразитна рослина родини повитицевих. Стебло нитковидне (до 1 мм  завтовшки), витке, розгалужене,  зеленаво-жовте до червонавожовтого, без листя і коріння  (прикріплюється до інших рослин,  з яких тягне поживні речовини,  присосками — гаусторіями). Квітки дрібні, майже сидячі, правильні, двостатеві, п'ятичленні, зібрані в щільні головчасті суцвіття; віночок — з лійковидною трубочкою, рожевий або блідо-рожевий, лопаті його тупі, трохи коротші за трубочку. Плід — коробочка. Цвіте у червні — серпні.  

Поширення. Повитиця європейська росте по всій території  України. Паразитує на багатьох  культурних і дикорослих трав'янистих рослинах — на кропиві,  хмелі, коноплях, конюшині, люцерні, виці, лаванді тощо, іноді —  на кущах і молодих деревах.  Сировина. Для виготовлення ліків  використовують сушену траву  повитиці (Herba Cusculae euroраеае). Заготовляють під час цвітіння рослини. Сухої трави виходить 14—15% . Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Трава повитиці  містить глікозид кускутин, дубильні речовини (до 6% ), фітостерин, флавони, флобафени, лейкоантоціани, вуглеводи та інші речовини.  

Фармакологічні властивості і використання. Відвар трави повитиці  вживають як пургативний, діуретичний, болетамувальний та як  такий, що збуджує виділення  шлункового соку, засіб. Як в'яжучий засіб його призначають при  колітах. П'ють відвар і при деяких жіночих хворобах, зокрема  при мізерних менструаціях. У тібетській медицині рослина відома  своїми кровоспинними властивостями. Зовнішньо, у вигляді ванн,  повитицю використовують при  шкірних захворюваннях. У гомеопатії препарати повитиці дають  пити при висипах на шкірі, грипі, жіночих хворобах та в інших  випадках.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО -відвар (5 г сировини на 200 мл окропу) по 1 столовій  ложці 3 рази на день; настій (5—10 г  сировини на 200 мл окропу) по півсклянки 2 —3 рази на день при мізерних менструаціях.  ЗОВНІШНЬО — ванни з відвару (50 г  трави заливають 2 л окропу, підігрівають 20—25 хвилин, охолоджують, проціджують, віджимають і додають до  ванни). Притаманні повитиці токсичні  властивості змушують бути обережними при внутрішньому застосуванні її. 
Категория: Растения на П | Добавил: Fox (25.09.2013)
Просмотров: 829 | Теги: europaea, повилика, перстенець, ПОВИТИЦЯ, хмелинка, Европейская, ЄВРОПЕЙСЬКА, сплітачка, Cuscuta | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz