Воскресенье, 05.05.2024, 00:38Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на П

ПІВОНІЯ

ПІВОНІЯ ВУЗЬКОЛИСТА,  воронець;  пион узколистный  Paeonia. tenuifolia —  багаторічна трав'яниста рослина  родини півонієвих. Має кореневище з потовщеними у вигляді  довгастих шишок, що сидять на  коротких ніжках, коренями. Стебла прості, голі, 20—50 см заввишки. Листки двічі або тричі  перисто-розсічені на вузькі (1 —  2 мм завширшки), лінійно-нитковидні цілокраї частки. Квітки  правильні, двостатеві, великі {до  8 см у діаметрі), одиничні на  верхівці стебла; пелюсток 8—10,  вони криваво-червоні. Плід складається з 2—5 багатонасінних  повстистоопушених листянок.  Цвіте у травні.  

Поширення. Півонія вузьколиста — зникаюча рослина. Зрідка  трапляється на півдні Лісостепу,  в Степу та в Криму. Полюбляє  степові схили та узлісся. Легко  вирощується в культурі. Занесена  до Червоно) книги Української РСР.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  траву (зрізають під час цвітіння  рослини) і кореневі шишки (копають восени) культивованих рослин. Сушать сировину на горищі або під укриттям на вільному повітрі. Готову сировину зберігають у щільно закритих банках  чи бляшанках. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Усі частини рослини містять дубильні речовини. У квітках є флавоноїди  (кверцетин, кемпферол, ранункулатин і флавесцетин). Свіже  листя містить значну кількість  аскорбінової кислоти.  

Фармакологічні властивості і використання. У зарубіжній і вітчизняній народній медицині настій кореневих шишок використовують при епілепсії, недокрів'ї, каїплі, нирковокам'яній  хворобі, геморої, тріщинах заднього проходу, при мізерних і  нерегулярних місячних та як  засіб, що прискорює протвережування п'яних. Настій трави  п'ють при хворобах серця.  Лікарські форми і застосування,  ВНУТРІШНЬО — настій кореневих шишок (1 чайна ложка подрібненої сировини на 400 мл окропу, варити 5 хвилин,  процідити) по півсклянки 3 рази на  день до їди; настій трави (І чайна  ложка сировини на 3 склянки окропу,  настояти ЗО хвилин, процідити) по  1 столовій ложці 3 рази на день за  10—15 хвилин до іди. Притаманні  рослині токсичні властивості вимагають обережності при застосуванні  її. Передозування небезпечне!  

ПІВОШЯ НЕЗВИЧАЙНА,  мар'їн корінь;  пион уклоняющийся  Paeonia anomala —  багаторічна трав'яниста рослина  родини півонієвих. Має коротке багатоголове кореневище, від  343  якого відходять веретеновидні  м'ясисті сидячі (без звужень  при основі) корені. Стебла прямостоячі, ребристі, прості, 60—  100 см заввишки. Листки голі,  чергові, черешкові, двічі або  тричі перисторозсічені на вузькі  (до 2,5 см завширшки), ланцетні  частки. Квітки правильні, двостатеві, великі (8— 13 см у діаметрі), 5—6-пелюсткові, одиничні  на верхівці стебла; пелюстки  інтенсивно червоні, інколи блідорожеві, на верхівці вищерблені.  Плід складається з (2) 3—5 багатонасінних голих листянок. Цвіте  у травні — червні.  

Поширення. Основні райони

Поширення півонії незвичайної —  райони Східного і Західного Сибіру, де вона росте в лісах, на  галявинах і узліссях. На Україні  зустрічається в ботанічних садах  і парках.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують  кореневище з корінням (Radix  Paeoniae) і траву (НегЬа Раеопіае)  півонії. Копати коріння можна  протягом усього вегетаційного  періоду, але доцільніше заготовляти коріння і траву одночасно,  в період цвітіння рослини. Надземну частину (траву) відокремлюють від кореневищ. Коріння  обтрушують від землі, звільняють від залишків стебел (їхня  довжина не повинна перевищувати 3 см) і миють. Для відновлення заростей на ділянці,  де проводять заготівлю сировини з викопуванням коріння,  треба залишати не менше 35 %  рослин, з яких дозволяється зрізати надземну частину, не ушкоджуючи при цьому бруньки відновлення. Повторну заготівлю сировини на тій самій ділянці проводять через 5 років. Зібрану сировину сушать на горищі або під  укриттям на вільному повітрі.  Штучне сушіння проводять при  температурі 45—60° (перед сушінням сировину пров'ялюють).  Готову сировину зберігають у сухому приміщенні, яке треба провітрювати. Строк її придатності —  З роки. Аптеки сировину не відпускають.  

Хімічний склад. Коріння півонії  незвичайної містить дубильні речовини (8,8%), флавоноїди  (1,39 % ), до 31 % вуглеводів (крохмаль, глюкоза, сахароза), фенолглюкозид саліцин, саліцилову кислоту (0,07— 1,02%), метилсаліцилат (0,66 % ) бензойну  кислоту, ефірну олію (0,14—  1,59%), ситостерин та сліди алкалоїдів. У золі коріння виявлено велику кількість мікро- і  макроелементів: стронцій (1%),  хром, сурму, марганець, нікель,  вісмут, молібден, вольфрам, титан, свинець, мідь, магній, натрій,  кальцій та барій. Надземна частина рослини містить дубильні  речовини, флавоноїди, сліди алкалоїдів та аскорбінову кислоту.  

Фармакологічні властивості і використання. У науковій медицині  настойку півонії незвичайної використовують як седативний засіб  при неврастенії з явищами підвищеної збудливості, при безсонні,  церебральній вазопатії, фобічному й іпохондричному станах та  при вегетативно-судинних порушеннях різного походження. Крім  того, водні й спиртові витяжки  коріння півонії мають знеболюючі властивості, зумовлюють підвищення кислотності шлункового  соку. Суттєвого впливу препаратів рослини на функцію дихання і  кров'яний тиск не відмічено. В  народйій медицині коріння півонії незвичайної вважається ефективним засобом при різних шлункових хворобах і поганому апетиті, від кашлю, ревматизму, при  подагрі, епілепсії та при інших  нервових захворюваннях і при жіночих хворобах (як засіб, що регулює місячні). Є відомості про  використання народною медициною коріння півонії при злоякісних пухлинах шлунка, печінки  і матки.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настойку (10 г суміші коріння і трави, взятих у співвідношенні 1:1, на 100 мл 40% -ного  спирту, настоювати 7 днів) по ЗО—40  крапель (до 1 чайної ложки) 3 рази  на день протягом 25—ЗО днів (при необхідності курс лікування повторюють  після десятиденної перерви); настій  (1 чайну ложку подрібненого коріння  заливають трьома склянками окропу,  настоюють ЗО хвилин, проціджують)  по 1 столовій ложці 3 рази на день  за 10—15 хвилин до їди. Притаманні  рослині токсичні властивості вимагають обережності при застосуванні  її. Передозування небезпечне! 
Категория: Растения на П | Добавил: Fox (25.09.2013)
Просмотров: 745 | Теги: tenuifolia, Пион, воронець, півонія, Узколистный, НЕЗВИЧАЙНА, мар'їн, ВУЗЬКОЛИСТА, Paeonia | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz