Пятница, 22.11.2024, 03:51Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на О

ОГІРОК

ОГІРОК-ПИРСКАЧ  ПРУЖНИЙ,  скажений огірок;  бешеный огурец  Ecballium elaterium —  однорічна трав'яниста рослина родини гарбузових. Стебло сланке,  25—70 см завдовжки, шорстковолосе, без вусиків. Листки чергові, серцевидні, невиразнолопатеві,  зарубчасто-зубчасті, 8—20 см завдовжки, зісподу сіроповстисті,  зморшкуваті. Квітки одностатеві  (рослини однодомні), правильні,  блідо-жовті; тичинкові — з п'ятироздільною чашечкою і п'ятироздільним віночком, до 2 см завдовжки, зібрані в бічні малоквіткові китиці; маточкові — з трубчастою, п'ятироздільною чашечкою і п'ятироздільним віночком,  1,5—2 см завдовжки, одиничні, на  довгих квітконіжках у пазухах  листків. Плід ягодоподібний, довгастий, 5—10 см завдовжки, зеленуватий, шорсткощетинистий;  по достиганні плід під великим  тиском рідини, що в ньому міститься, відокремлюється від ніжки, а через утворений отвір з силою випорскується насіння на  віддаль 1—2 м від рослини. Цвіте  у липні — вересні. Плоди достигають у вересні — жовтні.  

Поширення. Огірок-пирскач  пружний росте на засмічених  місцях у приморській смузі.  Заготівля і зберігання. З лікувальною метою використовують  недозрілі плоди рослин (Fructus  Ecballii elaterii). Вживають їх свіжими (у вигляді соку) або сушать  на сонці чи в теплому приміщенні.  Штучне сушіння проводять при  температурі до 45 °. Сухих плодів  виходить 8—9 % . Зберігають їх  окремо від іншої сировини (вони  отруйні). Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Плоди рослини  містять а- і р-елатерин, елатерицин А і В, елатеразу, органічні кислоти, білкові речовини, сліди алкалоїдів.  

Фармакологічні властивості і використання. В невеликих, строго  визначених дозах огірок-пирскач  пружний призначають як сильний  проносний засіб при набряках різного походження, зокрема при водянці. Поряд з цим застосування  цієї рослини показане і дає добрий  терапевтичний ефект при жовтяниці й вірусному гепатиті. У процесі експериментальних досліджень встановлено антибластичну  властивість рослини. Протипух303  линну активність виявили елатерицин А і В, а- і р-елатерени,  кислота С24Н44О5. Настойку плодів  вживають для натирання при ревматизмі, ішіасі та невралгії. В гомеопатії огірок-пирскач застосовують при проносі й дитячій  хореї.  Лікарські форми і застосування.  ЗОВНІШНЬО—настойку плодів (готують на міцній горілці у співвідношенні 1 : 20) використовують для натирання. Огірок-пирскач пружний —  дуже отруйна рослина. Прийняті всередину 0,6 г свіжого соку плодів  можуть спричинити смертельне отруєння. Вживати огірок-пирскач усередину дозволяється тільки за призначенням і під контролем лікаря. Потребує обережності й зовнішнє застосування рослини (можливе подразнення  шкіри, виникнення пухирців і навіть  виразок).  

ОГІРОК ПОСІВНИЙ  огурец посевной  Cucumis sativus —  однорічна однодомна шорстковолосиста трав'яниста рослина родини гарбузових. Стебло лежаче  або лазяче за допомогою простих  вусиків, розгалужене, завдовжки  до 3 м. Листки чергові, серцевидні, 3—5-лопатеві. Квітки одностатеві, жовті; тичинкові зібрані  пучками в пазухах листків, маточкові — одиничні, на коротеньких  ніжках. Плід — несправжня ягода  (гарбузина). Цвіте у травні —  липні.  

Поширення. Походять огірки з Індії. По всій території України їх  вирощують як цінну овочеву рослину.  Сировина. З лікувальною метою  використовують плоди і насіння  рослини. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Плоди огірків  містять цукри (1,07—2,70 % ), пектинові речовини (0,4 % ), крохмаль  (0,1 %), клітковину (0,7 % ), органічні кислоти (яблучна, лимонна,  щавлева), стероїдні сапоніни курбітацини, вітаміни (В3, В5 та  інші), макро- і мікроелементи (калій — 141 мг% , фосфор — 42 мг% ,  магній, кальцій, хлор, залізо —  0,6 мг% , алюміній — 0,43 % , йод,  фтор, цинк, марганець, мідь, молібден та інші).  

Фармакологічні властивості і використання. Огірки мають сечогінні, жовчогінні й м'які послаблюючі властивості, збуджують  апетит, посилюють виділення  шлункового соку (особливо квашені й мариновані), сприяють засвоєнню жирів і білків. Споживання свіжих огірків показане при  захворюваннях серцево-судинної  системи і нирок, при запорах і атонії кишечника та при ожирінні.  Хворим на гіпертонічну хворобу,  сечокислий діатез і ожиріння  призначають огіркові розвантажувальні дні, які проводять раз  на тиждень. У розвантажувальні  дні хворий одержує лише 2 кг свіжих огірків. Розвантажувальні дні  треба проводити під контролем  лікаря. Свіжий огірковий сік п'ють  при кашлі й хронічних катарах  дихальних шляхів, при болях у  шлунку і кишечнику. Широкою  популярністю фітотерапевтичного засобу користуються огірки в  дерматології й косметиці. Огіркові креми, лосьйони, маски, пудра  або просто свіжий сік виявляють  відбілюючу, освіжаючу і тонізуючу дію на шкіру обличчя. Огірковим соком виводять веснянки  (змащують пігментні плями — 2—  3 рази на день).  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — свіжий огірковий сік  по 2—3 столові ложки 2 рази на день,  підсолоджуючи медом або цукром; огіркове пюре по 100 г натщесерце при  спастичних колітах.  ЗОВНІШНЬО — маска для обличчя при  сухій шкірі та зморшках: свіжий огірок труть на дрібній тертці, додають  кілька крапель лимонного соку і одержану кашку наносять на обличчя і шию,  а через 20 хвилин знімають рушником,  не вдаючись до миття обличчя водою;  маска для обличчя при надмірній жирності шкіри: свіжі огірки і яблука труть  на дрібній тертці, змішують у рівних  кількостях і одержану суміш наносять  на обличчя, а через 20 хвилин змивають теплою водою; лосьйон для обличчя при надмірній жирності шкіри:  4 столові ложки подрібнених свіжих  огірків настоюють 4 години на 2 склянках окропу і застосовують для обмивань і примочок при вуграх, веснянках,  висипах на шкірі тощо; суміш свіжого  огіркового соку з товченим огірковим  насінням і рисовим борошном висушують на сонці, розтирають і одержаним порошком пудрять обличчя на  ніч. При гострих і хронічних нефритах  (у стадії загострення), хронічній нирковій недостатності, нирковокам'яній  хворобі та при пієлоциститах з лужною  реакцією сечі вживати свіжі огірки протипоказано. Обмежують вживання свіжих огірків і при загостренні виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки, при гострих і хронічних  гастритах з нормальною й підвищеною  секрецією шлункового соку, при загостренні гастритів зі зниженою секрецією соку, при гострих і хронічних  ентеритах, ентероколітах і колітах. Квашені й мариновані огірки протипоказані  при гострих гепатитах і холециститах,  загостренні хронічних гепатитів, холециститів і жовчнокам'яної хвороби,  при гострих і при загостренні хронічних запальних процесів шлунка і товстого кишечника, а при гіпертонічній  хворобі, атеросклерозі й інших захворюваннях серцево-судинної системи  вживання їх треба обмежувати.
Категория: Растения на О | Добавил: Fox (24.09.2013)
Просмотров: 805 | Теги: ОГІРОК, ПОСІВНИЙ, Скажений, ОГІРОК-ПИРСКАЧ, Бешеный, Огурец, elaterium, Ecballium, ПРУЖНИЙ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz