Пятница, 22.11.2024, 10:44Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на О

ОФРИС

ОФРИС БДЖОЛОНОСНА  офрис пчелоносная  Ophrys apitera —  багаторічна трав'яниста рослина  родини зозулинцевих (орхідних).  Бульба майже кулясті або еліпсовидні, до 1 см у діаметрі.  Стебло просте, 20—45 см заввишки. Листків 4—7; нижні листки  широколанцетні, загострені, 5—  10 см завдовжки і 1,5—2,8 см  завширшки, верхні — дрібніші,  при основі обгортають стебло.  Квітки неправильні, двостатеві,  шестироздільні, зібрані в нещільний, 3—8-квітковий колос; листочки оцвітини розходяться, зовнішні голі, видовженоєліптичні,  тупі, з п'ятьма жилками, яскраворожеві або білувато-рожеві, внутрішні короткі, з трьома жилками, бархатисто-опушені, тупуваті,  зеленуваті або блідо-рожеві. Губа опукла, бархатиста, широкоовальна, трилопатева, темно-пурпурова з широкою квадратною  жовтаво-коричнюватою плямою  при основі; бокові лопаті губи  яйцевидно-трикутні, донизу загнуті, середня лопать губи велика  (7—8 мм завдовжки і 8—10 мм  завширшки), широкоромбовидна,  на кінці з довгим ланцетним  загостренням і також загнутим і  притиснутим до нижньої поверхні  губи придатком завдовжки до  З мм. Плід — коробочка. Цвіте у  травні — червні.  Поширеная. Офрис бджолоносна — рідкісна зникаюча рослина.  Трапляється дуже рідко в Південному Криму. Росте переважно в  світлих лісах, чагарниках та на  узліссях. Занесена до Червоної  книги Української РСР.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми  і застосування — усе так, як у  статті Любка дволиста.  

ОФРИС КОМАХОНОСНА,  офрис мухоносна;  офрис мухоносная  Ophrys insektiiera, синонім —  О. muscitera багаторічна трав'яниста рослина  родини зозулинцевих (орхідних).  Бульби кулясті або еліптичні.  Стебло просте, 20—35 см заввишки, у нижній частині з 2—5  листками. Листки видовженоланцетні або видовжені, гострі або  тупуваті; сизувато-зелені; верхній  згорнутий навколо стебла у вигляді піхви. Квітки двостатеві,  неправильні, шестироздільні, зібрані в рідкий, 2—10-квітковий  колос; листочки оцвітини розходяться, зовнішні видовжені яйцевидні, ясно-зелені, з трьома жилками, внутрішні бокові значно  коротші, лінійні, з відігнутими  назад краями, з однією жилкою,  дрібноопушені, червоно-бурі. Губа без шпорки, більш-менш опукла, видовженооберненояйцевидна, трилопатева, з двома маленькими боковими лопатями і середньою більшою, на кінці виїмчастою лопаттю, пурпурово-бура,  бархатиста, з квадратною голубуватою голою плямою посередині.  Плід — коробочка. Цвіте у червні.  

Поширення. Офрис комахоносна — рідкісна зникаюча рослина.  Трапляється дуже рідко на Прикарпатті у світлих лісах, по чагарниках, на гірських схилах,  переважно на вапнистому грунті.  Занесена до Червоної книги  Української РСР.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми  і застосування — усе так, як у  статті Любка дволиста.  

ОФРИС КРИМСЬКА  офрис крымская  Ophrys taurica багаторічна трав'яниста рослина  родини зозулинцевих (орхідних).  Бульби майже кулевидні, до 2 см  у діаметрі. Стебло просте, 25 (ЗО—  60 см) заввишки, при основі з  перетинчастою піхвою; вище  листків, які скупчені в нижній  частині стебла, є 2—3 загострені,  зеленаві піхви. Листки видовженоланцетні, нижні інколи майже  еліптичні, тупі, до 9 см завдовжки  і 2—3 см завширшки, до основи  звужені. Квітки двостатеві, неправильні, шестироздільні, зібрані в  рідкий, 3—8-квітковий колос; середній зовнішній листочок оцвітини довгастий, тупий, зовні зеленавий, усередині зеленавий з коричнювато-рожевими краями; бокові зовнішні листочки нерівнобокі, з трьома жилками, зовні  зеленаві, всередині вздовж двоко316  лірні (в нижній половині рожевуваті, в верхній, вужчій,— зелені); внутрішні листочки оцвітини  язичковидні, з однією жилкою,  жовтаві або буруваті, майже голі.  Губа без шпорки, 10—15 мм завдовжки і 9—11 мм завширшки,  бархатиста, округло-яйцевидна,  опукла, цілісна, при основі з  двома великими (2,5— 3 мм) волосистими сосочковидними пагорбками, на кінці з маленьким  (0,5 мм) трикутним зеленим придатком, темно-фіолетово-бура, з  голубим голим знаком у вигляді  двох поздовжніх ліній, знизу  рожева, з зеленими краями.  Плід — коробочка. Цвіте у квітні — травні.  

Поширення. Офрис кримська —  рідкісна зникаюча рослина. Зрідка трапляється в Гірському Криму  (крім яйли) та на Південному  березі Криму. Росте здебільшого  у світлих лісах, на кам'янистих  схилах. Занесена до Червоної  книги Української РСР.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми  і застосування — усе так, як у  статті Любка дволиста.

ОФРИС ОВОДОНОСНА  офрис оводоносная  Ophrys oestrilera багаторічна трав'яниста рослина  родини зозулинцевих (орхідних).  Бульби майже кулясті або еліпсоїдні, 0,8—1,8 см у діаметрі.  Стебло просте, 20—45 см заввишки. Нижні листки (їх 2—5) видовжені, тупі або тупо-загострені, 5—10 см завдовжки і до  2 см завширшки, скупчені біля  основи стебла; верхні (їх 2) —  загострені, зелені, у вигляді піхов,  що обгортають стебло. Квітки  двостатеві, неправильні, шестироздільні, зібрані в рідкий, 3—8квітковий колос; зовнішні листочки оцвітини тупі, бузкові, з трьома  зеленими жилками; середній —  видовженооберненояйцевидний;  бокові — видовжені, нерівнобокі;  два верхні внутрішні листочки  оцвітини — овально-ланцетні, тупі, з однією жилкою, лілові,  на внутрішньому боці бархатисті.  Губа трилопатева, бархатиста,  чорно-коричнева, з малюнком із  синювато-фіолетових плям з жовтою облямівкою; бокові лопаті  язичковидні, пригнуті, тупі, зверху несуть по одному тонкому  густоволосистому коричневому, з  зеленою верхівкою, довгому (5—  8 мм) рогу; середня лопать майже  округла, велика, на кінці з загнутим догори невеликим тупуватозагостреним придатком завдовжки до 2 мм. Плід — коробочка.  Цвіте у березні — травні.  

Поширення. Офрис оводоносна — рідкісна зникаюча рослина.  Трапляється досить рідко в Гірському (крім яйли) та Південному  Криму. Росте у світлих лісах,  на кам'янистих схилах. Занесена  до Червоної книги Української  РСР.  Заготівля і зберігання, хімічний  склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми  і застосування — усе так, як у  статті Любка дволиста.  

Категория: Растения на О | Добавил: Fox (24.09.2013)
Просмотров: 649 | Теги: apitera, КОМАХОНОСНА, мухоносна, пчелоносная, БДЖОЛОНОСНА, Ophrys, офрис | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz