Воскресенье, 28.04.2024, 20:19Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на О

ОЧИТОК

ОЧИТОК ВЕЛИКИЙ,  заяча капуста велика;  очиток большой  Sedum maximum —  багаторічна трав'яниста рослина  родини товстолистих. Має веретеновидні корені, які поступово  переходять у тонкий кінчик.  Стебла всі квітконосні, прямостоячі, вгорі розгалужені, 40—  80 см заввишки. Листки прості,  супротивні, сидячі, м'ясисті, плоскі, видовжєноеліптичні, нестеблообгортні, 5—13 см завдовжки,  2—5 см завширшки, темно-зелені, з країв невійчасті, невиразновиїмчасті. Квітки двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, в густих  щитковидно-волосистих суцвіттях; пелюстки 3—4 мм завдовжки, втроє довші за чашечку,  білувато-рожеві, крапчасті, у  верхній частині відстовбурчені;  пиляки жовті. Плід — збірна листянка. Цвіте у липні.  

Поширення. Очиток великий росте в лісах і серед чагарників  розсіяно на Поліссі та в Лісостепу, переважно на захід від  Дніпра.  Сировина. Для лікарських потреб  використовують свіжу або суху  траву чи листя очитку, які заготовляють під час цвітіння  рослини. Сушать на вільному повітрі. Аптеки сировину не відпускають.  

Хімічний склад. Трава очитку  великого містить флавонові глікозиди, сліди алкалоїдів, органічні кислоти (лимонна, щавлева,  яблучна), вітамін С, цукри, слиз  та мінеральні солі.  

Фармакологічні властивості і використання. З очитку великого  виробляють препарат біосед (Biossedum), який за фармакологічною  дією належить до біогенних стимуляторів. Використовують його  як допоміжний засіб, що стимулює процеси обміну й регенерацію тканини в офтальмології,  терапії, хірургії й стоматології.  Застосування біоседу протипоказане при злоякісних пухлинах,  при гастриті й виразковій хворобі,  які супроводяться ахілією. У дітей  раннього віку препарат зумовлює  місцеві алергічні реакції. У народній медицині очиток великий  використовують при маткових  кровотечах і як загальнозміцнюючий засіб. Свіже товчене листя  прикладають до мозолів, опіків  і гнійних ран. Припарки з свіжої  або сухої розпареної трави тамують біль у суглобах при ревматизмі й простудних захворюваннях.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій свіжого листя  (1 столова ложка сировини на 200 мл  окропу, настоюють 4 години, проціджують) по 1—2 столові ложки 3—4 рази  на день.  ЗОВНІШНЬО — 3 столові ложки свіжої  або сухої трави загортають у марлю,  занурюють в окріп і використовують  для знеболюючих припарок.

ОЧИТОК ЇДКИЙ,  заяча капуста їдка;  очиток едкий  Sedum acre —  невеличка (5—15 см заввишки)  багаторічна трав'яниста рослина  родини товстолистих. Стебла численні, соковиті; квітконосні — висхідні; вегетативні — часто лежачі. Листки дрібні, сидячі, м'ясисті, широкояйцевидні; на безквіткових пагонах розміщені черепичасто в 5—6 рядів, на квітконосних — рідше. Квітки двостатеві, правильні, з подвійною п'ятичленною оцвітиною, в розгалужених щитковидних суцвіттях;  пелюстки золотаво-жовті, в 2—З  рази довші за чашечку. Плід —  збірна листянка. Цвіте у травні —  липні.  

Поширення. Очиток їдкий росте  по всій території України на сухих відкритих піщаних і кам'янистих місцях, на луках, у світлих лісах, серед чагарників.  Заготівля і зберігання. Для лікарських потреб використовують  318  траву очитку їдкого (Herba Sedi  acris), яку заготовляють під час  цвітіння рослини. При збиранні  треба бути обережним, бо свіжий сік рослини спричинює на  шкірі запалення й пухирі. Сушать  траву у затінку на відкритому  повітрі або в сушарці при температурі до 40°. Перед цим траву  на 1—2 хвилини занурюють в  окріп. Сухої сировини виходить  10 % . Зберігають у сухому місці.  Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Надземна частина  рослини містить близько 0,2 %  алкалоїдів (седамін, нікотин, седридин, ізопельт'єрин, сединін, сединон та інші), дубильні речовини, глікозиди, аскорбінову кислоту, рутин, органічні кислоти (яблучна, щавлева, янтарна, молочна), цукри, віск, слиз тощо.  

Фармакологічні властивості і використання. Експериментально  встановлено, що препарати з очитку їдкого посилюють моторну  діяльність кишок, активізують  дихання, мають гіпотензивні й загальнотонізуючі властивості. У  народній медицині препарати з  очитку їдкого вживають усередину при епілепсії, недокрів'ї, атеросклерозі, жовтяниці, геморої,  як протималярійний, проносний і  сечогінний засіб. У поєднанні  3 омелою білою і глодом криваво-червоним очиток використовують при гіпертонічній хворобі.  Зовнішньо, у вигляді мазі, рослину  застосовують при різних шкірних  хворобах і опіках, а припарки  із свіжої товченої трави вважаються ефективним засобом при  новоутвореннях.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 столові  ложки сировини на 400 мл окропу,  настояти 2 години) по півсклянки  4 рази на день до їди; настій однієї  чайної ложки суміші (порівну) трави  очитку їдкого, листя омели білої  і квіток глоду криваво-червоного на  склянці окропу п'ють по третині склянки 3 рази на день через півгодини  після їди як гіпотензивний засіб.  ЗОВНІШНЬО — мазь (1 частина порошку трави на 4 частини масла вершкового або вазеліну) від мозолів, бородавок, гнійних ран і виразок
Категория: Растения на О | Добавил: Fox (24.09.2013)
Просмотров: 788 | Теги: maximum, капуста, очиток, большой, ЗАЯЧА, Великий, Sedum, велика | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz