Пятница, 26.04.2024, 19:14Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на М

«МОХ» ДУБОВИЙ

«МОХ» ДУБОВИЙ  лентец крупитчатый  Evernia prunastri —  багаторічний кущистий лишайник  родини уснеєвих. Слань лишайника прямостояча або звисла,  м'яка, 10—20 см завдовжки. Лопаті слані вилчасторозгалужені, досить широкі, морщинисті, складчастохвилясті чи бородавчасті,  зверху жовтуваті або сіро-зелені,  зісподу — бліді, місцями світлорожеві, з загорнутими донизу краями. Органи вегетативного розмноження (соредії) розміщені на  загорнутих краях лопатей, мають  вигляд дрібних білих цяток. Плодові тіла (апотеції) 2—10 мм у діаметрі, коричневі або червоно-коричневі, матові, розміщені розріджено на верхній частині слані  або на закінченнях лопатей.  

Поширення. «Мох» дубовий як  епіфіт росте в лісових і на півночі лісостепових районів України в старих тінистих лісах на  стовбурах і товстих гілках різних  дерев (дуб, клен, липа, ясен тощо).  Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують слань  лишайника (Lichen quercus). Заготовляють слань увесь рік, але найкраще влітку,' коли є змога швидко і якісно сушити зібрану сировину. Слань знімають з гілок  руками або зшкрібають ножем,  очищають від сторонніх домішок,  розстилають тонким (5—7 см завтовшки) шаром на папері або тканині й сушать проти сонця або  в теплому приміщенні, періодично  помішуючи. Можна сушити в сушарках при температурі, не вищій  зя 60°. Сухої сировини виходить  76—77 % ¦ Зберігають у сухих,  добре провітрюваних приміщеннях. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. Слань лишайника містить евернієву кислоту та  її ефіри, уснінову кислоту, смоли,  віск, жири та слизисті речовини.  

Фармакологічні властивості і використання. «Мох» дубовий має  пом'якшувальні, антимікробні,  протизапальні й легкі проносні  властивості, збуджує апетит. Настій слані «моху» дубового п'ють  при кашлі, астмі, хронічному запорі, в разі відсутності апетиту.  «Мох» дубовий широко використовують у парфюмерному виробництві.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій (1 столова ложка сировини на 400 мл окропу, варити  5 хвилин, процідити) по півсклянки  4 рази на день до їди. 
Категория: Растения на М | Добавил: Fox (09.09.2013)
Просмотров: 601 | Теги: Evernia, лентец, «МОХ», prunastri, Дубовий, крупитчатый | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz