Понедельник, 06.05.2024, 15:56Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на М

МІХУРНИК ДЕРЕВОВИДНИЙ

МІХУРНИК ДЕРЕВОВИДНИЙ,  хлопушка;  пузырник древовидный  Colutea arborescens, синонім —  С. vesicaria —  гіллястий листопадний, до 5 м заввишки кущ родини бобових. Листки непарноперисті, з 3—6 парами  довгастих або овальних листочків. Квітки двостатеві, неправильні, яскраво-жовті, до 2 см завдовжки, в пазушних 3—6-квіткових китицях. Плід — багатонасінний, пухирчасто здутий, плівчастий біб, 5—8 см завдовжки і 2—  З см завширшки. Цвіте у травні —  серпні.  

Поширення. Походить з Середземномор'я. На Україні, переважно в південних районах, міхурник вирощують як декоративну  рослину. Легко дичавіє.  Сировина. Для виготовлення ліків  використовують листя (Folium  Coluteae), яке заготовляють протягом усього вегетаційного періоду. Сушать його під наметом,  розстилаючи тонким шаром і час  від часу перемішуючи. Сухої сировини виходить 25 %. Рослина  неофіцинальна.  

Хімічний склад. Листя міхурника  містить дубильні й гіркі речовини, колютеву кислоту, сліди  ефірної олії, аскорбінову кислоту та мінеральні солі.  

Фармакологічні властивості і використання. Міхурник здавна використовують як замінник касії  гостролистої. Його препарати мають проносні властивості, але за  силою дії поступаються перед  препаратами касії. Сила проносної дії залежить від дози: малі  дози зумовлюють легке послаблення, великі — проносний ефект.  Рослина виявляє й незначну сечогінну та жовчогінну дію. В народній медицині міхурник використовували і як кровоочисний  засіб. Недоліком препаратів міхурника є їхній неприємний смак  і запах. Щоб позбутися цього, в  препарати міхурника додають меду або коріння солодки голої,  які не лише виправляють смак ліків, а й посилюють проносну дію.  Проведені в СРСР експериментальні й клінічні випробування  препаратів з листя міхурника довели відсутність токсичних явищ.  Лікарські форми і використання.  ВНУТРІШНЬО — настій листя (20—50 г  сировини на 1 л окропу, настоюють  5 хвилин) по одній склянці перед сном  як проносний або послаблюючий засіб  (відрегулювати дозою); складний настій (10 г листя міхурника і 15 г меленої кави настоюють 15 хвилин на  150 мл окропу, проціджують і додають  15 г гіркої солі й ЗО г малинового сиропу) для хворих з слабим серцем як  проносний і жовчогінний засіб.
Категория: Растения на М | Добавил: Fox (09.09.2013)
Просмотров: 642 | Теги: vesicaria, пузырник, Colutea, древовидный, хлопушка, ДЕРЕВОВИДНИЙ, МІХУРНИК, arborescens | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz