Четверг, 25.04.2024, 01:57Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на М

МАКЛЕЯ ДРІБНОПЛОДА

МАКЛЕЯ ДРІБНОПЛОДА  маклея мелкоплодная  Macleaya microcarpa —  багаторічна трав'яниста з оранжевим молочним соком і неприємним запахом рослина родини макових. Стебла прямостоячі, до 2,5 м заввишки. Листки  довгочерешкові, чергові, пальчасто-лопатєві, великі (20—ЗО см  завдовжки), зверху сизо-зелені,  зісподу — майже білі, з виступаючими жилками. Квітки рожеві, з приємним запахом, зібрані  в довгі (30—40 см завдовжки)  верхівкові волоті. Плід — коробочка. Цвіте у липні — серпні.  

Поширення. Маклея дрібноплода  дико росте в Центральному Китаї. В СРСР її вирощують як  лікарську рослину.  Сировина Надземну частину рослини використовують як сировину для виробництва алкалоїдів.  

Хімічний склад. Трава маклеї  дрібноплодої містить 0,78—1,28 %  суми алкалоїдів, у тому числі  сангвінарин, хелеритрин, протопін, алокриптопін та інші.  

Фармакологічні властивості і використання. Біологічна активність  маклеї пояснюється наявністю в  рослині суми алкалоїдів. Найактивніша терапевтична роль належить алкалоїдам сангвінаринові і хелеритринові. Суму бісульфатів цих близьких за будовою алкалоїдів використовують  як лікарський препарат, відомий  під назвою сангвіритрин. Він  виявляє антимікробну активність  по відношенню до .. грампозитивних і грамнегативних бактерій  та до патогенних грибів, згубно  впливає на трихомонади. Зважаючи на це, застосування препарату показане і дає добрий  терапевтичний ефект при лікуванні уражень шкіри і слизових оболонок, спричинених дріжджовидними грибами і мішаною  флорою, та в разі важкозагоюваних інфікованих ран і виразок.  При місцевому застосуванні сангвіритрину можливе відчуття паління. Щоб уникнути цього побічного явища, препарат розводять або додають до нього 0,5% ний розчин новокаїну. Сангвіритрин виявляє й антихолінестеразну активність. Його призначають при дитячих церебральних паралічах, міопатіях, спастичних парезах лицьового нерва, при  прогресуючій м'язовій дистрофії  та іншій неврологічній патології.  При прийманні препарату всередину можливі нудота, блювання та болі в шлунку. У такому  випадку вживання препарату припиняють. Сангвіритрин протипоказаний при епілепсії, гіперкінезах, бронхіальній астмі, стенокардії та хворобах печінки і  нирок.  Лікарські форми і застосування. Сангвіритрин (Sanguiritrinum) приймають  усередину по 0,005—0,01 г 2 рази на  день після їди в таблетках (до 3 таблеток на день). Тривалість курсу лікування — 20 днів. Дітям сангвіритрин призначають за наведеною вище схемою, але в менших дозах  (не більше як 0,001 г на 1 рік  життя на добу за 2 прийоми). Зовнішньо  сангвіритрин застосовують у вигляді  1 % -ного лініменту (нанесення на виразки і рани при перев'язуваннях  щодня або через 1—2 дні; аплікації  при стоматитах різного походження  2—3 рази на день; змащування уражених ділянок тіла 1—2 рази на день  при шкірних захворюваннях) та у вигляді 0,2% -ного спиртового або 1% ного водного розчинів (промивання,  змочування тампонів при отитах, пародонтозі та ін.|.
Категория: Растения на М | Добавил: Fox (07.09.2013)
Просмотров: 653 | Теги: microcarpa, Macleaya, мелкоплодная, ДРІБНОПЛОДА, маклея | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz