Пятница, 26.04.2024, 06:53Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на М

МАГНОЛІЯ ВЕЛИКОКВІТКОВА

МАГНОЛІЯ  ВЕЛИКОКВІТКОВА  магнолия крупноцветковая  Magnolia grandiflora —  вічнозелене, до ЗО м заввишки дерево родини магнолієвих. Листки  черешкові, чергові, шкірясті,  еліптичні або обернено-яйцевидні, цілокраї, зверху голі, блискучі,  зісподу — короткоіржавоопушені. Квітки двостатеві, великі (до  20 см у діаметрі), запашні, одиничні, верхівкові; пелюстковидні листочки оцвітини кремово-білі, розміщені колами. Плід —  шишковидна багатолистянка; насінини великі, червоні, звисають  із плодиків на нитках. Цвіте  з травня до вересня.  

Поширення. Походить з Північної  Америки. В Південному Криму  вирощують у парках як декоративну рослину.  Сировина. Для виготовлення ліків використовують листя (Folia  Magnoliae grandiflorae), яке заготовляють протягом усього періоду цвітіння рослини і сушать  у затінку на відкритому повітрі.  Штучне сушіння проводять при  температурі до 60а. Аптеки сировину не відпускають.  

Хімічний склад. У листі магнолії  великоквіткової є алкалоїди (до  0,14% ), рутин і інші флавонові  глікозиди (0,24 % ), ефірна олія (до  0,6 % ), до складу якої входять ефіри, спирти, феноли, цинеол, цитраль і суміш сесквітерпенів.  

Фармакологічні властивості і використання. Галенові препарати  магнолії великоквіткової мають  виражені гіпотензивні властивості, пов'язані з наявністю в рослині алкалоїдів та ефірної олії.  Зниження артеріального тиску супроводиться сповільненням ритму серця, зменшенням болів у ділянці серця, покращенням загального самопочуття хворих. Препарати ефективні при лікуванні  гіпертонічної хвороби в початковій стадії. Внутрішнє застосування магнолії потребує обережності (рослина отруйна). Як зовнішній засіб настій листя магнолії використовують у народній  медицині для миття голови при  випаданні волосся.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — екстракт із листя (готують на спирті у співвідношенні 1:1,  настоюють 7 днів, проціджують) по  20—30 крапель 3 рази на день протягом 3—4 тижнів (повторний курс  лікування проводять через 1—2 місяці).  ЗОВНІШНЬО—настій листя (3 столові ложки сировини на 1 л окропу,  настоюють 1 добу в закритій посудині, проціджують) для миття голови  1 раз на тиждень.
Категория: Растения на М | Добавил: Fox (07.09.2013)
Просмотров: 816 | Теги: ВЕЛИКОКВІТКОВА, крупноцветковая, Magnolia, Магнолия, grandiflora, МАГНОЛІЯ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz