Пятница, 22.11.2024, 10:41Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Л

ЛЮБКА ДВОЛИСТА

ЛЮБКА ДВОЛИСТА  любка двулистная  Platanthera bifolia багаторічна трав'яниста рослина  з довгастими цілісними бульбами  родини зозулинцевих (орхідних).  Стебло прямостояче, голе, ребристе, біля основи — з бурими піхвами, 20—50 см заввишки. Прикореневі листки великі, майже супротивні, еліптичні, голі, звужені в крилатий черешок; стеблові —  чергові, дрібні, ланцетні. Квітки  неправильні, двостатеві, великі,  білі, запашні, у рідких верхівкових китицях,- оцвітина віночковидна, з 6 листочків: 3 листочки  сходяться шоломом, 2 бічні неоднакові між собою і 1 утворює лінійну цілісну губу з тонким зігнутим на кінці зеленуватим шоломом. Плід— коробочка. Цвіте  у червні—липні.  255  

Поширення. Рідкісна рослина.  Трапляється здебільшого на Закарпатті, в Карпатах, на Прикарпатті, Розточчі-Опіллі, рідше — на  Поліссі, зовсім рідко — в Лісостепу і Степу в світлих лісах, на галявинах, узліссях та по чагарниках. Занесена до Червоної книги  Української РСР.  Заготівля і зберігання. Заготовляти в місцях зростання категорично заборонено. З лікувальною метою використовують вирощені на  плантації бульбокорені, які збирають одразу після цвітіння рослини. Заготовляють лише молоді,  дочірні бульби, старі бульби викидають. Зібрані бульби добре  миють, на 4—5 хв занурюють у  киплячу воду, а після цього сушать на відкритому повітрі, під  наметом або в сушарці при температурі 50—55°. Одержана таким чином сировина називається  «бульби салеп» (Tubera Salep).  З 10 кг сирих бульб одержують  1 кг сухих. Зберігають у невологих, добре провітрюваних приміщеннях. Строк придатності —  6 років. Аптеки салеп не відпускають.  

Хімічний склад. Бульбокорені містять слиз (до 50 % ), крохмаль  (до 27%), декстрин, пентозани,  сахарозу тощо.  

Фармакологічні властивості і використання. Салеп — добрий обволікаючий, протизапальний і загальнозміцнюючий засіб. Він перешкоджає всмоктуванню шкідливих речовин з шлунково-кишкового тракту. Як обволікаючий і  протизапальний засіб салеп призначають при гострих і хронічних  захворюваннях дихальних шляхів  та при запаленні шлунково-кишкового тракту. Ефективним є використання салепу при бронхітах,  гастроентеритах, колітах і виразковій хворобі. Слиз салепу п'ють  при отруєнні, щоб затримати  всмоктування отрути. Застосовують у вигляді слизу перорально  і в клізмах. Дійовим засобом вважається салеп при загальному виснаженні організму, зумовленому  тривалими кровотечами, фізичною і розумовою перевтомою й  туберкульозом та при імпотенції. Порошок старих бульб вважався абортивним і протизаплідним засобом, а також засобом,  що регулює місячні. Настій трави  любки вважався сечогінним, потогінним і гіпотензивним засобом.  Насіння використовували при епілепсії.  Лікарські форми і застосування. Слиз  (Mucilago Salepi) — 2 г порошку салепу  ошпарюють 200 мл окропу, збовтують  10—15 хв і приймають по 1 чайній або  десертній ложці 2—3 рази на день. Приготовлений слиз зберігають у холодильнику.
Категория: Растения на Л | Добавил: Fox (06.09.2013)
Просмотров: 724 | Теги: bifolia, любка, Platanthera, двулистная, ДВОЛИСТА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz