Пятница, 22.11.2024, 04:54Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Л

ЛАВАТЕРА ТЮРІНГСЬКА


ЛАВАТЕРА ТЮРІНГСЬКА,  хатьма тюрінгська;  хатьма тюрингская (Lavatera  thuringiaca) —  багаторічна трав'яниста сіроповстиста рослина родини мальвових.  Стебло пряме, просте або у верхній частині розгалужене, 50—  200 см заввишки. Листки довгочерешкові, чергові; нижні — кутасто-п'ятилопатеві, верхні — З—  7-лопатеві. Квітки великі, 5-пелюсткові, в китицевидноволотевому суцвітті; пелюстки яскраворожеві, оберненотрикутні, на третину вирізані. Плід — з численних, розміщених кільцем, плодиків — сім'янок. Цвіте у червні — вересні.  

Поширення. Леватера тюрінгська  росте по всій території України  на схилах і горбах, у лісах, на  відкритих місцях і по чагарниках, та як бур'ян — у садах і городах.  Сировина. Для виготовлення ліків використовують листя, зібране в період цвітіння рослини, і  коріння, яке заготовляють восени.  Рослина неофіцинальна.  Хімічний склад потребує вивчення. Відомо лише, що корені містять значну кількість слизистих  речовин, а листя — аскорбінову  кислоту (до 205,9 мг % ).  

Фармакологічні властивості і використання. За фармакологічними властивостями лаватера тюрінгська близька до алтеї лікарської. Вона має обволікаючу і протизапальну властивість. У народній медицині відвар коріння приймають всередину при простуді,  кашлі, охриплості голосу, проносах та інших шлунково-кишкових захворюваннях. Холодний  настій коріння лаватери використовують у медичній косметиці  як протизапальний засіб при себорейному дерматиті обличчя й запалених вуграх. При ревматичних і невралгічних болях натираються маззю з сухого листя  рослини. Свіже подрібнене листя  прикладають до фурункулів, виразок, лишаїв, гнійничкових уражень шкіри.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — відвар коріння (8 г  сировини на склянку окропу) по столовій (дітям — по чайній) ложці через  кожні 3—4 години.  ЗОВНІШНЬО — настій коріння (6 г  сировини на склянку холодної кип'яченої води, настоюють ніч) для примочок,- мазь (2 столові ложки розтертого на порошок листя змішують з  рівною кількістю свіжого вершкового  масла або вазеліну) для натирання;  порошок коріння розводять теплою водою так, щоб він набув вигляду рідкої сметани, проціджують і використовують для промивання слизових  оболонок носа, рота, статевих органів. 
Категория: Растения на Л | Добавил: Fox (29.08.2013)
Просмотров: 689 | Теги: thuringiaca, тюрингская, ЛАВАТЕРА, Lavatera, хатьма, тюрінгська | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz