Пятница, 22.11.2024, 04:58Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Х

ХОЛОДОК ЛІКАРСЬКИЙ

ХОЛОДОК ЛІКАРСЬКИЙ,  спаржа;  спаржа лекарственная  Asparagus olficinalis —  дводомна багаторіча трав'яниста рослина родини аспарагусових. Стебло циліндричне, голе,  гладеньке, пряме або вгорі нерідко поникле, ЗО—125(150) см  заввишки, з багатьма косо догори спрямованими гілками.  Листки спіральні, лускаті, при  основі — з короткою шпоркою,  з голчастими або шиловидними  (1—3 см завдовжки), так званими кладодіями, зібраними пучками по 3—6, у пазухах. Квітки  одностатеві, різновеликі (жіночі  удвоє менші за чоловічі), розміщені поодинці або по дві в  пазухах листків на довгих (5—  12 см) звислих квітконіжках,  які посередині або вище мають  зчленування; оцвітина проста,  правильна, білувата чи жовтавозелена, зрослопелюсткова, дзвоникувато-лійкувата, глибокошестироздільна. Плід — куляста, цегляного кольору ягода. Цвіте у  червні — липні.  

Поширення. Холодок лікарський  росте по всій території України  на заплавних луках, трав'янистих місцях, серед чагарників,  у світлих лісах, інколи на полях  та на межах.  Заготівля і зберігання. З лікувальною метою використовують  кореневища з коренями (Radix  et rhizoma Asparagi), траву (Herba  Asparagi), плоди (Fructus Asparagi) і молоді м'ясисті, ще не  позеленілі паростки стебел. Паростки зрізають напровесні, поки вони ще не повилазили з  грунту (в цей час вони ще  білі, м'які і ніжні) і використовують свіжими для приготування різноманітних страв. Траву  збирають під час цвітіння рослини, зрізуючи молоді зелені розгалуження, і сушать у затінку,  розстилаючи тонким шаром на  тканині чи папері. Сухої трави  виходить 25% . Кореневища з коренями заготовляють восени: їх  викопують, обтрушують від землі, миють, ріжуть на куски і  сушать під укриттям на вільному повітрі, а при несприятливих  погодних умовах — у теплому  приміщенні або в сушарці при  температурі до 45°. Плоди збирають у зрілому стані. Кореневища і корені холодку офіцинальні у Венесуелі, Мексіці, Португалії та Франції. Есенцію з свіжих пагонів холодку використовують у гомеопатії.  

Хімічний склад. Кореневища і  корені холодку містять аспарагін; стероїдні сапоніни, кумарин,  вуглеводи (до 3,1% ), ефірну олію  (сліди), каротиноїди (фізамін, капсантин) і сірковмісну кислоту.  Трава містить глікозид коніферин, сапоніни, хелідонову і янтарну кислоти, тирозин і аспарагін. У паростках є аспарагін,  каротиноїди, нікотинова (1 мг%)  і аскорбінова (до 20 мг% } кислоти, тіамін та рибофлавін. Зрілі  плоди містять цукри (до 36% ),  капсантин, фізамін, алкалоїди  (сліди), яблучну й лимонну органічні кислоти.  

Фармакологічні властивості і використання. Експериментальними  дослідженнями встановлено, що  при внутрішньовенному введенні аспарагіну і екстракту холодку розширюються периферичні  судини, знижується артеріальний  тиск, збільшується амплітуда і  сповільнюється ритм серцевих  скорочень, підвищується сечовиділення, покращується функція  печінки. Найкращі результати  спостерігаються при застосуванні холодку як сечогінного засобу. Відвар кореневищ з коренями дають усередину при  пієлонефриті, циститі, сечокам'яній хворобі, аденомі простати,  цирозі печінки, при серцевосудинних захворюваннях, що супроводяться набряками нижніх  кінцівок і асцитом, при подагрі,  ревматизмі й діабеті, як «кровоочисний» засіб при вуграх, висипах, золотусі та екземах, як  засіб, що збільшує виділення  молока у матерів, які годують  груддю, та як заспокійливий  засіб при тахікардії й епілепсії.  Замість відвару кореневищ з коренями можна вживати відвар  трави холодку, але особливо  доречно (за даними Н. Г. Ковальової) відвар трави прописувати при неврозах серця і захворюваннях нирок. Зовнішньо,  у вигляді примочок, відвар кореневищ з коренями використовують для лікування гноячкових  захворювань шкіри. Настій плодів холодку вживають при імпотенції й геморої. Лікувальне  значення (гіпотензивне, заспокійливе і сечогінне) мають і страви,  приготовані з молодих паростків  стебел.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — відвар кореневищ з  коренями (1 столову ложку сировини  заливають 500 мл окропу, доводять  до кипіння, кип'ятять 10 хвилин) по  півсклянки 4 рази на день до їди;  відвар трави (2 столових ложки сировини заливають 500 мл окропу, доводять до кипіння, кип'ятять 5 хвилин)  по півсклянки 4 рази на день до їди;  настій плодів (5 ягід холодку заливають 200 мл окропу, настоюють у  термосі 6—8 годин) по 1 столовій  ложці 3—4 рази на день.  ЗОВНІШНЬО — примочки з відвару кореневищ з коренями (готують, як у  попередньому прописі). 
Категория: Растения на Х | Добавил: Fox (21.10.2013)
Просмотров: 938 | Теги: olficinalis, лекарственная, спаржа, Холодок, Asparagus, ЛІКАРСЙКИЙ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz