Понедельник, 29.04.2024, 19:43Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на К

КРУШИНА ЛАМКА

КРУШИНА ЛАМКА,  крушина вільховидна;  крушина ольховидная  Frangula alnus, синонім —  Rhamnus frangula —  розгалужений кущ або невелике,  З—3,5 м заввишки, дерево родини жостерових. Кора у верхній  частині стовбура і на молодих  гілках гладенька, червоно-бура,  вкрита ланцетними білими сочевичками. Листки чергові, еліптичні або яйцевидні, короткочерешкові, цілокраї, з 6—8 паралельними бічними жилками. Квітки дрібні, двостатеві, правильні.  5-пелюсткові, зібрані пучками по  2—6 у пазухах листків; пелюстки  всередині білі, зовні зеленуваті.  Плід — куляста, спочатку червона, потім чорна кістянка. Цвіте  у травні — червні.  

Поширення. Крушина ламка росте майже по всій території України (в Степу — рідко, в долинах  річок, у Криму — в горах) у лісах і між чагарниками, на вологих луках, по берегах боліт, річок та озер.  Заготівля і зберігання. Лікувальне значення має кора крушини  (Cortex Frangulae). Збирають її  весною до розпускання листків  з молодих частин стовбура та  молодих гілок, роблячи на відстані 10—15 см один від одного  кільцеві надрізи (до деревини)  і з'єднуючи їх поздовжніми розрізами. Не можна заготовляти  кору, покриту мохом і лишайниками. Сушать кору на відкритому повітрі, на горищі або в приміщенні з доброю вентиляцією,  розстеливши тонким (5—7 см)  шаром на папері чи тканині й час  від часу перемішуючи. Сушіння  припиняють, коли кора стає ламкою. Сухої сировини виходить  43—45 % . Строк придатності —5  років. Зберігають у сухому приміщенні, яке добре провітрюється. Сировина відпускається аптеками. Свіжозібрана і висушена  кора спричинює нудоту і блювання, але при тривалому її зберіганні побічна дія зникає. Через  це кору крушини вживають не  раніше, як через рік після збирання. Придатність кори до вживання можна прискорити, витримавши її в сушильній шафі при  температурі 100° протягом 1 години. В народній медицині використовують і плоди крушини  (також не раніше, як через рік  після збирання).  

Хімічний склад. Кора крушини  містить антраглікозиди (8%), геніни (емодин, ізоемодин, хризофанол), вільні антраноли, тритерпенові глікозиди, смолисті речовини та сліди дубильних речовин. Головним глікозидом свіжозібраної сировини є франгулорозид, який в процесі сушіння і  зберігання окислюється до франгуліну.  

Фармакологічні властивості і використання. Кора крушини виявляє м'яку послаблюючу дію, яка  проявляється через 8—12 годин  після вживання ліків. Механізм  дії полягає в здатності препаратів крушини посилювати перистальтику товстої кишки, не по223  дразнюючи її слизової оболонки  і не впливаючи на тонкий кишечник, і розріджувати калові маси.  Застосовують кору крушини при  атонії кишечника, звичайних хронічних запорах, а в народній медицині, крім того,— при захворюваннях печінки, при водянці, геморої, подагрі та гарячці. Міцним  відваром кори миють тіло при корості, а відвар плодів використовують для компресів і промивань при висипах на шкірі, фурункулах, гнояках і струпах. Порошок плодів вживають усередину при анемії, проносі, водянці  й надмірних місячних. Щоб запобігти звиканню до препаратів  крушини, їх доцільно чергувати  з іншими проносними засобами.  Якщо звикання все-таки станеться, що спостерігається при тривалому призначенні крушини, доцільно збільшити дозу. Кора крушини входить до складу шлункових чаїв і проносних чаїв, використовується при виготовленні  препаратів вікаліну і вікаїру.  Передозування препаратів крушини може спричинити відчуття  дискомфорту, тенезми, колікоподібні болі в животі та ін. Вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю, препарати крушини протипоказані.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — відвар кори (20 г, або  2 столові ложки сировини на 200 мл  окропу) по півсклянки на ніч; екстракт  крушини рідкий (Extractum Frangulae  fluidum) по 20—40 крапель на прийом;  екстракт крушини сухий (Extractum  Frangulae siccum) no 1—2 таблетки  перед сном; рамніл (Rhamnilum) по 0,2 г  на ніч; порошок з плодів крушини по  0,2—0,5 г тричі на день; одну столову  ложку суміші кори крушини ламкої  (50 г), листків бобівника трилистого,  трави буркуну лікарського (по 20 г)  і плодів кмину звичайного (10 г) настоюють 2G хвилин на склянці окропу  і п'ють по півсклянки на ніч при хронічних запорах; дві чайні ложки суміші кори крушини ламкої (ЗО г) і  листків м'яти перцевої (40 г) заливають  склянкою окропу, кип'ятять 20 хвилин, проціджують і п'ють по 1 склянці  ввечері для підтримки регулярного випорожнення при гепатиті; одну столову ложку суміші кори крушини ламкої, квіток бузини чорної, плодів фенхелю звичайного (по 20 г) і плодів  анісу звичайного (10 г) заливають  склянкою окропу, кип'ятять 20 хвилин  і п'ють по 1 склянці двічі на день (після  обіду і ввечері) при запорах; одну столову ложку суміші кори крушини ламкої (60 г), трави фіалки триколірної,  приймочок кукурудзи звичайної, трави  деревію звичайного, плодів кмину звичайного і квіток терну звичайного (по  10 г) заливають склянкою окропу, кип'ятять 20 хвилин і п'ють по 2 склянки  двічі на день при ожирінні.
Категория: Растения на К | Добавил: Fox (26.08.2013)
Просмотров: 576 | Теги: Alnus, вільховидна, крушина, ольховидная, frangula, Rhamnus, ЛАМКА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz