Пятница, 22.11.2024, 11:08Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на К

КОРІАНДР ПОСІВНИЙ

КОРІАНДР ПОСІВНИЙ,  кинза, троян;  кориандр посевной  Coriandrum sativum —  однорічна трав'яниста рослина  родини селерових (зонтичних).  Стебло пряме, розгалужене, ребристе, 40—150 см заввишки, голе.  Нижні листки черешкові, перисторозсічені, з округлими надрізанопилчастими частками; верхні — сидячі або короткочерешкові, двічіперисторозсічені, з перистороздільними частками й лінійними часточками. Квітки дрібні, двостатеві, 5-пелюсткові, зібрані в складні три-, шестипроменеві зонтики, які не мають обгорток і обгорточок; пелюстки білі  або червонуваті, зовнішня пелюстка крайових квіток 3—4 мм  завдовжки, глибокодволопатева.  Плоди — буро-жовті, майже кулясті двосім'янки. Цвіте у червні —  липні.  

Поширення. Батьківщина коріандру — східні області Середземномор'я. На Україні вирощують  як ефіроносну, лікарську і пряну  рослину.  Заготівля і зберігання. Для лікарських потреб використовують  плоди (Fructus Coriandri). Коли  дозріє половина плодів, рослини  скошують, досушують у снопах  або валках, обмолочують і очищають від домішок. Зберігають  у сухому прохолодному приміщенні. Строк придатності — 4 роки. Аптеки плоди не відпускають.  

Хімічний склад. Плоди коріандру  містять жирну олію, білкові й  дубильні речовини, смолисті сполуки, холін, флавони, від 0,7 до  1,5% ефірної олії, до складу  якої входять ліналоол (60—80 % ),  пінен, лимонен, терпінен, мірцен,  феландрен, цимол, гераніол, борнеол тощо.  

Фармакологічні властивості і використання. Коріандр посівний  має спазмолітичні й антибактеріальні властивості, посилює секрецію залоз травного тракту,  стимулює регенерацію ушкоджених тканин. Настій плодів коріандру вживають для збудження  апетиту й покращення травлення,  як жовчогінний засіб при захворюваннях печінки і жовчного  міхура, при метеоризмі, як відхаркувальний і протигеморойний  засіб. Як антисептичний і болетамувальний засіб настій плодів  п'ють при гастритах, виразці  шлунка і дванадцятипалої кишки.  Плоди коріандру входять до складу протигеморойного чаю, жовчогінного чаю, послаблюючого чаю  та інших зборів лікарських рослин. У народній медицині коріандр використовують при захворюваннях шлунково-кишкового  тракту, при простудних захворюваннях, як заспокійливий засіб  при істерії й судомі, для стимулювання виділення молока у матерів-годувальниць та як протиглисний засіб; зовнішньо — як  ранозагойний, болетамувальний і  антисептичний засіб. В аптечній  справі плоди коріандру використовують для поліпшення смаку і  запаху ліків. Як пряність плоди  використовують у хлібопекарському і кондитерському виробництві. Ефірну олію використовують у парфюмерії.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій насіння (1 столова ложка подрібненої сировини на  400 мл окропу, настоюють 1 годину)  по чверті склянки 4 рази на день  до їди; настій насіння холодний (1 чайна ложка подрібненої сировини на  200 мл холодної кип'яченої води,  настоюють 10—12 годин) по 2 столові ложки через 2 години; 7—10 плодів коріандру подрібнюють на порошок і приймають за півтори години  до їди як жовчогінний засіб; настойку  плодів (у співвідношенні 1:5, на 70%ному спирті) по 20 крапель 3 рази  на день за півтори години до їди;  настій 1 столової ложки суміші плодів  коріандру (15 г), листя м'ягц перцевої (20 г), кори крушини ламкої  (20 г), трави чистотілу звичайного  (15 г) і звіробою звичайного (ЗО г),  листя рути садової (10 г) на 1 склянці окропу п'ють по чверті склянки  З рази на день за 15—20 хвилин  до іди при хронічному холециститі
Категория: Растения на К | Добавил: Fox (26.08.2013)
Просмотров: 574 | Теги: Coriandrum, кинза, ПОСІВНИЙ, Кориандр, sativum, посевной, троян, КОРІАНДР | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz