Пятница, 22.11.2024, 04:43Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Я

ЯГЛИЦЯ ЗВИЧАЙНА

ЯГЛИЦЯ ЗВИЧАЙНА  сныть обыкновенная  Aegopodium podagraria —  багаторічна трав'яниста кореневищна гола рослина родини селерових (зонтичних). Стебло прямостояче, 50—100 см заввишки, гладеньке, порожнисте, борозенчасте, вгорі розгалужене. Листки  чергові, нижні з довгими черешками, широкотрикутні, двічі трійчасті, з видовженояйцевидними  гостропилчастими загостреними  частками, верхні — дрібніші, з коротко розширеними в піхву черешками, трійчасті, з бічними  двороздільними, рідше цілісними  листочками. Квітки правильні,  двостатеві, зібрані в складні зонтики (верхівковий зонтик 20—25променевий, плодючий, бічні —  дрібніші, неплідні); обгортки та  обгорточок немає; пелюстки (їх  5) білі, оберненосерцевидні, глибоковиїмчасті, у виїмці з загнутою всередину часточкою. Плід —  двосім'янка. Цвіте з травня до липня.  

Поширення. Яглиця звичайна росте в лісових районах і в Лісостепу по вологих місцях у лісах,  серед чагарників і в садах.  Заготівля і зберігання. Для лікувальних потреб використовують  траву яглиці, яку заготовляють в  період цвітіння рослини і вживають свіжою (у вигляді салатів,  як приправу до різних страв,  як замінник капусти або щавлю  та кропиви для юшок, борщів, щів,  холодних борщів, юшок-пюре) або  сушать, розкладаючи тонким шаром на папері чи тканині під укриттям на вільному повітрі або  в приміщенні з доброю вентиляцією. Листкові черешки яглиці маринують в оцті, тушкують і вживають як гарнір до других страв,  переробляють на ікру, подібну до  баклажанової. Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. У свіжому листі  яглиці є значна кількість аскорбінової кислоти (65—100 мг% ),  залізо (16,6 мг% ), мідь (1,99 мг% ),  марганець (2,13 мг%), титан (1,68  мг% ), бор (3,9 мг% ).  

Фармакологічні властивості і використання. Яглицю звичайну використовують як засіб, що покращує діяльність травного каналу,  підвищує діурез, виявляє пом'якшувальну, протизапальну, знеболюючу і ранозагоювальну дію.  Настій трави вважається добрим  засобом для лікування уражень  суглобів (подагра, ревматизм),  шлунково-кишкових захворювань  (з симптомами проносу і запору),  захворювань нирок і сечового  міхура. В дієтичному харчуванні яглицю використовують при  гіпо- та авітамінозах С. Для  місцевого лікування використовують свіже подрібнене листя  рослини (знеболюючі компреси  при подагрі й ревматизмі). Використовують яглицю і в гомеопатії.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій трави (3 чайні ложки сировини на 400 мл окропу,  настояти 2 години, процідити) по півсклянки 4 рази на день до їди; вітамінний салат: молоде помите листя  яглиці витримують 10 хвилин в окропі, подрібнюють, додають тертий хрін  і сіль, перемішують і заправляють  вершками |на 150 г свіжого листя  яглиці беруть 25 г тертого хрону.  20 г вершків, сіль на смак).

Категория: Растения на Я | Добавил: Fox (22.10.2013)
Просмотров: 1293 | Теги: Aegopodium, обыкновенная, звичайна, podagraria, сныть, ЯГЛИЦЯ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz