Пятница, 29.03.2024, 07:56Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Ц

ЦИМІЦИФУГА ДАУРСЬКА

ЦИМІЦИФУГА ДАУРСЬКА,  клопогон даурський;  клопогон даурский  Cimicituga dahurica —  багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих. Має товсте багатоголове повзуче кореневище з великою кількістю шнуровидних коренів. Стебла прямостоячі, прості, 100—150 см заввишки, злегка борозенчасті. Стеблові листки чергові, черешкові або майже сидячі (верхні),  двічі або тричі трійчастоперистороздільні, зісподу з волосками;  частки листків яйцевидні, загострені, перистонадрізані, по  краю великозубчасті. Квітки правильні, одностатеві, частіше дводомні, з подвійною оцвітиною;  чашолистки (їх 5) пелюстковидні, кремово-білі, рано опадаючі; пелюстки-нектарники вилчастодвороздільні, коротші за чашолистки. Плід — збірна листянка.  Цвіте у липні — серпні.  

Поширення. Циміцифуга даурська росте на сухих долинних  луках, серед чагарників, по галявинах і узліссях листяних лісів у Приморському і Хабаровському краях.  Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують кореневище з коренями (Rhizoma cum radicibus Cimicifugae  dahuricae). Заготівлю сировини  проводять восени. Не підлягають заготівлі молоді рослини.  Повторну заготівлю сировини на  тій самій ділянці дозволяється  проводити не раніше як через  7—8 років. Викопані кореневища і корені обтрушують від  землі, швидко миють і сушать  у теплому приміщенні, що добре  провітрюється. Штучне сушіння проводять при температурі  40—45°. Строк придатності —2  роки. Аптеки сировину не відпускають.  

Хімічний склад. Кореневища і  корені циміцифуги містять тритерпенові глікозиди, сапоніни,  фітостерин, органічні кислоти  (саліцилову, ізоферулову), смолисті й дубильні речовини та  інші сполуки.  

Фармакологічні властивості і використання. Настойка циміцифуги заспокійливо діє на центральну нервову систему, знижує артеріальний тиск, поліпшує серцеву діяльність (збільшує амплітуду серцевих скорочень без  зміни ритму), підвищує діурез,  розслаблює м'язи кишечника. Показаннями до призначення настойки циміцифуги є гіпертонічна хвороба 1-ї і 2-ї стадій,  суглобовий ревматизм, астма, біла гарячка (як заспокійливий  засіб). Побічного впливу на організм при застосуванні настойки циміцифуги не спостерігається.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО— настойку (готують на  70 % -ному спирті у співвідношенні  1:5) по 50 крапель 2—3 рази на день  (курс лікування 30—40 днів). 
Категория: Растения на Ц | Добавил: Fox (22.10.2013)
Просмотров: 578 | Теги: ДАУРСЬКА, Cimicituga, даурский, клопогон, ЦИМІЦИФУГА, dahurica, даурський | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz