Пятница, 22.11.2024, 10:11Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на Б

БОБІВНИК ТРИЛИСТИЙ

БОБІВНИК ТРИЛИСТИЙ,  жаб'ячі огірочки, трилисник,  водяний трифоль, трифолін;  вахта трёхлистная  Menyanthes trifoliata —  багаторічна трав'яниста болотна  рослина родини бобівникових.  Має довге повзуче кореневище  1,5 см в діаметрі. Листки чергові,  довгочерешкові, розташовані біля основи довгого, безлистого  квітконосного стебла заввишки  15—ЗО см. Квітки правильні, зрослопелюсткові, блідо-рожеві або  білі, у китицях на верхівці стебла.  Плід — коробочка. Цвіте у травні — червні. 

Поширення. Росте розсіяно по всій  території України на болотах, заболочених луках, у вільшняках.  Заготівля і зберігання. Використовують листя (Folium Menyanthidis,  Folium Trifolii fibrini), заготовлене під час і після цвітіння рослини. Листя зрізають біля самої  пластинки. Залишки черешків не  повинні перевищувати 3 см. Після  попереднього пров'ялювання на  відкритому повітрі їх досушують  на горищі, під наметом або в сушарці при температурі 50—60°.  Сухої сировини виходить 16—  18 % . Строк придатності — 2 роки.  Сировина відпускається аптеками. 

Хімічний склад. Листя Б. т. містить гіркі глікозиди, логанін, сверозид і фоліаментин, флавоноїдні  сполуки, дубильні речовини (3 % ),  сліди алкалоїдів, йод. 

Фармакологічні властивості і використання. В науковій медицині  Б. т. використовують як засіб, що  збуджує апетит, поліпшує травлення, посилює перистальтику  шлунка і кишечника, стимулює  виділення жовчі, виявляє протизапальну і послаблюючу дію. Б. т.  входить до складу складної гіркої  настойки, апетитного чаю, жовчогінного чаю та заспокійливого  чаю. У народній медицині, крім  того, Б. т. використовують для  усунення згаги і метеоризму, при  гарячці, ревматизмі, як протиглисний засіб та як допоміжний засіб  при туберкульозі й після перенесених виснажливих захворювань.  Зовнішньо відвар листя Б. т. вико65  ристовують як антисептичний засіб для промивання виразок і ран,  що повільно загоюються, та у вигляді ванн при різних захворюваннях шкіри. В акушерській практиці настій листя Б. т. призначають  при ранніх токсикозах вагітності  як протиблювотний засіб та при  слинотечі. 

Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО— настій листя (10 г на  200 мл окропу) по половині — третині  склянки 3 рази на день за ЗО хв до їди;  порошок листя по 1,0—2,0 г на прийом  З—4 рази на день перед їдою; суміш  листя Б. т. і м'яти перцевої, кореня  валеріани лікарської та дягелю лікарського у співвідношенні 2:3: 2,5 : 2,5  готують як настій (1 столову ложку  суміші на 200 мл окропу, настоюють  ЗО хв) і п'ють по півсклянки двічі на  день при нервовому збудженні; суміш  листя Б. т., суцвіть нагідок лікарських,  трави чистотілу звичайного та суцвіть  ромашки лікарської у співвідношенні  З : 2 : 1,5 : 1 готують як настій (2 столові  ложки суміші на 200 мл окропу, кип'ятять 3—5 хв, настоюють 1 годину)  і п'ють по півсклянки вранці і ввечері  через 1 годину після іди при хронічному гепатиті та гепатохолециститі.  ЗОВНІШНЬО застосовують розведений  у півтора раза настій з листя Б. т.  (10 мл розведеного настою на 200 мл  води) для клізм при хронічних запорах. 
Категория: Растения на Б | Добавил: Fox (06.03.2014)
Просмотров: 693 | Теги: трёхлистная, ТРИЛИСТИЙ, вахта, ВОДЯНИЙ, БОБІВНИК, трилисник, трифоль, жаб'ячі, огірочки, трифолін | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz