Вторник, 30.04.2024, 04:45Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на А

АСТРАГАЛ ШЕРСТИСТОКВІТКОВИЙ


АСТРАГАЛ ШЕРСТИСТОКВІТКОВИЙ, божі ручки, котики, котячий горох, перелет, перелет польський, солодке зілля; астрагал шерстистоцветковый Astragalus dasyanthus — багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Має довге волохате опушення. Стебла прямі або висхідні, 10—ЗО см заввишки. Листки чергові, непарноперисті, з 13—18 парами видовженояйцевидних або овальних лясточків. Квітки зигоморфні, блідо-жовті, в густих головчастих китицях на верхівках довгих квітконосів. Плід — біб. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Зникаюча рослина (занесена до Червоної книги Української РСР). Трапляється на степових схилах у Лісостепу і дуже рідко — на півночі Степу. Заготівля і зберігання. Використовують траву (Herba Astragali dasyanthii), зібрану під час масового цвітіння. Зрізають на висоті 5—7 см від поверхні грунту. Сушать траву під наметом або в добре провітрюваних приміщеннях, час від часу перемішуючи. Сухої сировини виходить 20 % . Аптеками не відпускається. Хімічний склад. Трава А. ш. містить гліциризин, флавоноїди (кверцетин, кемпферол), полісахариди (арабін, басорин), крохмаль, барвники, органічні кислоти, тритерпенові сапоніни, слиз та сполуки заліза, кальцію, алюмінію, фосфору, магнію, натрію, барію, кремнію, стронцію, молібдену, ванадію і марганцю.
Фармакологічні властивості і використання.  Препарати А. ш. виявляють седативну, гіпотензивну та кардіотонічну дію. Вони підвищують діурез, поліпшують функціональну діяльність печінки, позитивно впливають на процес зсідання крові. 47 59 60 В науковій медицині настій А. ш. призначають при гіпертонії 1-го і 2-го ступенів, хронічній коронарній недостатності (стенокардії), при недостатності серцевосудинної системи, для лікування хронічних і гострих гломерулонефритів. Особливо ефективним є застосування препаратів А. ш. в початковій стадії цих хвороб, при схильності до набряків і переважанні збудливих процесів у нервовій системі. Ширше використовують А. ш. в народній медицині. Його вживають ще як блювотний, кровоспинний, сечогінний та потогінний засіб, для зняття набряків різного походження, при золотусі, ревматичних болях у суглобах, кривавому проносі, випадінні матки. Зерна А. ш. й інших видів астрагалу використовують для приготування кави.
Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій трави (10 г на 200 мл окропуі по 2—3 столові ложки 2—3 рази на день протягом 3—4 тижнів. РЕКТАЛЬНО — 50—75 мл настою на клізму, 1—2 рази на день. ЗОВНІШНЬО — ванни і примочки з настою, порошок для присипання ран.
Категория: Растения на А | Добавил: Fox (22.01.2011)
Просмотров: 958 | Теги: божі, астрагал, Котики, ручки, горох, Польський, перелет, котячий, ШЕРСТИСТОКВІТКОВИЙ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz