Четверг, 09.05.2024, 22:15Главная | Регистрация | Вход

Исцеление     

Вход

Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 50

Реклама

Наш банер



Раздел
Главная » Статьи » Растения на К

КАВУН ЗВИЧАЙНИЙ

КАВУН ЗВИЧАЙНИЙ  арбуз обыкновенный  Citrullus lanatus, синонім —  С. vulgaris —  однорічна однодомна трав'яниста  шорстковолосиста рослина родини гарбузових. Стебло волохатошорстке, лазяче (за допомогою  дво-трироздільних вусиків), дуже  розгалужене, п'ятигранне, 2—5 м  завдовжки. Листки чергові, черешкові, до 20 см завдовжки, глибоко розділені на 3—5 вузеньких  округлих часток, які в свою чергу  надрізані на округлі часточки.  Квітки одностатеві, одиничні; віночок — 5-роздільний, сірчастожовтий. Плід — велика, куляста  або видовжена, зелена або білувата ягода, з соковитим червоним  або жовтуватим м'якушем. Цвіте  у червні — липні. Плоди достигають у серпні — вересні.  

Поширення. Кавун звичайний походить з напівпустель та пустель  Південної Африки. На Україні, переважно в південних районах,  його широко вирощують як харчову рослину.  Сировина. З лікувальною метою  використовують м'якуш і шкірку  зрілих плодів, а також насіння.  Рослина неофіцинальна.  

Хімічний склад. М'якуш кавуна  містить до 8,7 % цукрів (переважно фруктоза), 0,1 % органічних  кислот (яблучна, лимонна та інші), пектинові речовини (0,5%),  клітковину (0,5%), фолієву кислоту (8 мкг/100) і незначну кількість інших вітамінів (С, В,, Вг,  В„, нікотинову кислоту і р-каротин).  

Фармакологічні властивості і використання. Сік і м'якуш кавуна  мають сечогінні й жовчогінні  властивості, добре гамують спрагу  при гарячці. Ніжна клітковина  кавунів збуджує перистальтику  187  кишок, прискорює виведення з організму холестерину, виявляє легку послаблюючу дію. При каменях  у жовчному міхурі, циститах,  нефритах, пієлонефритах і нирковокам'яній хворобі (уратний,  кальцієвооксалатнийі цистиновий  уролітіаз з випадінням солей у  кислому середовищі) рекомендується щодня вживати по 2—2,5 кг  свіжих кавунів. Тривале вживання  м'якуша кавуна виліковує хронічні гастрити, покращує стан хворих на атеросклероз і цукровий  діабет. При хронічній недостатності кровообігу, гіпертонії, нефритах, пієлоциститах, подагрі,  хворобах печінки і жовчного міхура призначають кавунні розвантажувальні дні, які, залежно від  стану хворого, проводять два рази  на тиждень або один раз на десять  днів. У розвантажувальні дні хворий одержує \ише 1,5 кг кавуна,  з'їдає його за 5 прийомів. Розвантажувальні дні треба проводити під контролем лікаря. Як сечогінний засіб свіжий або квашений кавун корисний при ожирінні. Насінням кавуна виганяють  глистів, а розтерте насіння з молоком вживають при маткових  кровотечах. Як сечогінний засіб  використовують і шкірку кавуна.  Лікарські форми і застосування.  ВНУТРІШНЬО — настій сухих шкірок  (80—100 г сировини на 500 мл окропу,  настоюють до охолодження) по півсклянки 4—5 раз на день при гострих  і хронічних запаленнях товстого кишечника; відвар шкірок (20 г сухих або  свіжих шкірок на 200 мл окропу) по  півсклянки 3—4 рази на день як сечогінний засіб.
Категория: Растения на К | Добавил: Fox (26.08.2013)
Просмотров: 881 | Теги: кавун, Citrullus, vulgaris, арбуз, Звичайний, lanatus, обыкновенный | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Поиск

Relax

...

Теги

Мир игры и Заработка!!!


Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик тИЦ и PR
Заработок в Интернете
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz